Tabulka nevypadá dobře, ale podle mě jsou to tři čtyři zápasy, nějaká bodová šňůra a bude klid, věští Kadlec

Tabulka nevypadá dobře, ale podle mě jsou to tři čtyři zápasy, nějaká bodová šňůra a bude klid, věští Kadlec

Jablonec přivítal v zimní přestávce ve svém kádru hned tři nová ofenzivní tykadlo. Zatímco Jan Silný bude nosit číslo 20 a Dávis Ikaunieks zase devítku, Václav Kadlec si na severu Čech zvolil č. 10.

Na startu minulého měsíce přitom devětadvacetiletý forvard absolutně nepočítal, že by měl vyměnit Mladou Boleslav právě za Střelnici. "Ještě tak asi před třemi týdny by mě to vůbec nenapadlo, v Mladé Boleslavi jsem byl spokojený, ale když se naskytla možnost jít do Jablonce, tak jsem neváhal ani vteřinu," přiznal v interview pro idnes.cz exspaťan.

Zelenobílým barvám se nebránil i kvůli přítomnosti kouče Petra Rady. "Mám ho jako trenéra rád, když mě vedl ve Spartě, tak jsem na něho nedal dopustit. Bylo mi líto, že nepokračoval dál a že pak po něm nastala ta éra, která nastala... A to, že je tady on, bylo jedním z důvodů, proč jsem neváhal do Jablonce jít," přidal na idnes.cz bývalý reprezentant Česka.

O tom, že by jeho tým mohl čekat těžký boj o udržení elitní soutěže, moc přemýšlet nechce. "To si upřímně moc nepřipouštím. Tabulka samozřejmě nevypadá dobře, ale já pořád Jablonec beru jako mnohem kvalitnější tým na to, než na jaké pozici teď je. Podle mě jsou to tři čtyři zápasy, nějaká bodová šňůra a bude klid," zaznělo z úst ofenzivního hráče, který prošel také dánským a německým prvoligovým prostředím.

Bude využitelný hned zkraje jara? "Uvidíme, jaké má trenér záměry, a jestli mě bude chtít využít hned v prvním zápase tuto sobotu doma s Olomoucí. Já jsem už víceméně na nějakou část zápasu, i když asi ne od začátku, určitě připraven. Následně je hned pohár s Boleslaví, ale ten nemůžu kvůli domluvě klubů hrát, což mě trošku mrzí, no a pak se jede do Karviné, kam se nikomu nechce, protože je to dálka," uzavřel na portálu idnes.cz Kadlec, který se spíš než na poslední tým ligy třepe na Spartu, na níž narazí Jablonec hned po výjezdu na půdu MFK.

Zdroj: sport.cz