Hradec posílil Rybička z Chrudimi. Přišel zvýšit údernost ofenzivy Votroků

Hradec posílil Rybička z Chrudimi. Přišel zvýšit údernost ofenzivy Votroků

Těsně před startem jarní části FORTUNA:LIGY se Votrokům podařilo úspěšně dotáhnout příchod posily do ofenzivy. Z Chrudimi totiž přišel nováčka soutěže posílit útočník Petr Rybička. Opačným směrem pak míří na hostování do konce sezony Jan Záviška, Marek Kejř a Filip Firbacher.

Šestadvacetiletý Petr Rybička se k Votrokům připojil krátce před odletem do Turecka, kde s nimi absolvoval soustředění. Na něm zasáhl do všech tří přípravných zápasů – proti Radomi a Veres Rivne odehrál po poločasu, s Austrií Vídeň pobyl na hřišti dvaaosmdesát minut.

Příchod útočníka do týmu příjemného překvapení podzimní části FORTINA:LIGY si pochvaluje i sportovní ředitel Hradce Jiří Sabou. „Je to kvalitní hráč z regionu, prověřený druhou ligou. Rozumí si s míčem, cítí fotbal, má výbornou předfinální a finální fázi. Věřím, že jeho příchod zvýší naši ofenzivní údernost,“ okomentoval útočnou posilu.

Rybička je chrudimským odchovancem a strávil zde i většinu dosavadní kariéry. Krátce však působil i ve Znojmě a v Pardubicích a v dresu brněnské Zbrojovky v sezoně 2016/2017 dvakrát nakoukl i do nejvyšší soutěže. V Hradci Králové Rybnička podepsal smlouvu na dva a půl roku a bude nosit dres s číslem 7.

Zdroj: fchk.cz

Chelsea přišla před mistrovstvími světa klubů o hlavního trénera. Měl covid