Milánské derby ovládlo AC, Vlahovič se podílel na výhře Juventusu

Čtyřiadvacáté kolo italské nejvyšší soutěže nabídlo hned trojlístek zápasů v sobotu. Jako první se divákům představilo římské AS, které doma s Janovem bralo bod za bezbrankovou remízu. Šlágrem kola pak bylo nepochybně milánské poměření sil, které nakonec dopadlo lépe pro AC. Inter poslal do vedení v první půli Perišič, ale po změně stran zaznamenal dvě trefy v krátkém sledu Giroud.

Fiorentina chtěla ubránit svou půdu před nájezdem Lazia, ale dařilo se to jen v prvním poločase. Přesné zásahy slavili nakonec Milinkovič-Savič, Immobile a vlastní branku vykázal Biraghi.

Nedělní program odšpuntoval duel mezi Atalantou a Cagliari. Výběr z Bergama nakonec musel skousnout hořkost porážky, když na dvě trefy Pereiry dokázal odpovědět jen v jednom případě Palomino.

Zatímco Bologna a Empoli se rozešly smírně po bezbrankové remíze, Neapol si vezla pod Vesuv tři body za skalp Benátek. Ve druhém poločase otevřel skóre Osimhen a v nastaveném čase náskok pojistil Petagna. Sampdoria si vyšlápla na Sassuolo a po trefách Caputa, Sensiho, Contiho a Candrevy slavila vysokou výhru 4:0.

Čerstvá posila Stará dámy o sobě dala vědět hned v utkání proti Veroně, když ve 13. minutě otevřela skóre po přihrávce Dybaly. Po změně stran pak náskok Juventusu pojistil další nováček Zakaria, který upravil na konečných 2:0.