Jarolím vybouchl po selhání s Baníkem: Nemám na to nervy, platíme za naivitu až stupiditu vzadu

Jarolím vybouchl po selhání s Baníkem: Nemám na to nervy, platíme za naivitu až stupiditu vzadu

Těžkou zkoušku okusila Mladá Boleslav na startu ligového jara, kdy na své půdě přivítala Baník Ostrava. Hosté byli po závěrečném hvizdu spokojenější, neboť zvítězili 3:2, zatímco někdejší reprezentační kouč Karel Jarolím vnímal u svých svěřenců stejné chyby, kterých se dopouštěli během podzimu.

Mladá Boleslav se v této sezóně často umí připravit o body sama. Nedělá ji problém pustit soupeře do rychlého vedení a poté celý zápas dohánět manko, mnohdy neúspěšně. „Soupeři dopřejeme komfortní náskok a pak se nám to buď podaří dohnat, nebo ne. Jenže povedlo se nám to jen s Olomoucí,“ bouřil Jarolím na tiskové konferenci.

„Platíme za naivitu až stupiditu vzadu. Především v podání našich stoperů je to fatální bránění. Je to špatný,“ pokračoval zkušený trenér, který si stále láme hlavu nad tím, jak hráčům vštípit do hlavy, že jedním z klíčů k úspěchu je pevná defenziva.

I proto hráčům v kabině řádně zdůraznil, že pro stále se opakující chyby nemá pochopení. „Už na to nemám nervy. Hráči to už ode mě také slyšeli. Je to alarmující. Vždyť doma jsme dostali už dvacet gólů, což je neuvěřitelné. Víme o tom. Uvidíme, co se dá dělat,“ dodal Jarolím, který by se posílení na postu stopera rozhodně nebránil.

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.