Sor je hráč s X faktorem, myslím, že od příští sezony bude velkou hvězdou Slavie, předpovídá Tvrdík

Sor je hráč s X faktorem, myslím, že od příští sezony bude velkou hvězdou Slavie, předpovídá Tvrdík

Nejdražší zimní posilou Slavie se stal rychlonohý křídelník Yira Sor, který dorazil do Edenu z ostravských Bazalů, kde za něj neutržili zrovna málo.

Jednadvacetiletý Nigerijec za svůj tým debutoval proti Karviné (0:1), s tím, že si v sešívaném trikotu připsal svých prvních 14 soutěžních minut.

Podle Jaroslava Tvrdíka v rozhovoru pro Area 144 ozřejmil, že na základní sestavu to v jeho případě ještě není a v dalších týdnech a měsících to spíše vypadá na status náhradníka...

"Byl to jeden z nejsložitějších přestupů. Trenéři ho hodně chtěli. Je to hráč s takovým X faktorem, je velmi rychlý, překonává hranici 36 km/h," připomněl Tvrdík.

Nová akvizice by měla táhnout pražský celek hlavně od nového soutěžního ročníku 2022/2023 a cokoliv předtím by bylo z její strany považováno za nečekaný nadstandard.

"Chceme s ním být trpěliví, musí si zvyknout na Slavii. Myslím, že na jaře bude spíš střídajícím hráčem a od příští sezony pak velkou hvězdou Slavie," věštil slávistický předseda, jehož tým má před sebou středeční pohárové derby se Spartou.

Musa má v Portu problémy s vyplácením platu, na jeho návrat do Edenu to ale nevypadá. Kolem už slídí i Benfica

Zdroj: Area 144