Hrát v Edenu byl vždycky můj sen, teď se mi splnil, září Sor. Trpišovský prozradil, proč ho Slavia koupila...

Hrát v Edenu byl vždycky můj sen, teď se mi splnil, září Sor. Trpišovský prozradil, proč ho Slavia koupila...
OBSAHUJE OHLASY

Podle sportovního ředitele Baníku Aloise Grussmana byla jednání o přestupu Yiry Sora do Slavie opravdu nesmírně složitá a tvrdá. Byť Ostrava jednala několik týdnů s různými zájemce, podmínky dokázala v plné výši splnit pouze Slavia.

Rychlonohý nigerijský křídelník se tak předposlední lednový pátek upsal v Edenu až do 31. 12. 2026. "Yiru Sora sledujeme od začátku působení v České republice a jsme přesvědčeni, že má obrovský potenciál a zároveň je vhodným typem hráče pro náš fotbal. Věříme, že tento transfer bude úspěšný," liboval si funkcionář vršovického "S" Jiří Bílek.

Spokojen je i trenér Jindřich Trpišovský. "Je to hráč, kterého jsme sledovali po celou dobu jeho působení v Česku. Třetí nebo čtvrtý zápas v lize hrál na Slavii proti nám a tam s ním proběhl první kontakt. S Peterem Olayinkou jsme ho tam společně odchytili. Víme, že to je typ křídelního hráče, který je nejrychlejší z rychlých. Je mimořádně rychlostně i běžecky vybavený, klasické křídlo. Navíc se umí orientovat ve zhuštěném prostoru, má body a dokáže se dostat z těžkých situací. Je v Evropě rok, bude s ním ještě samozřejmě práce, ale má velice zajímavý potenciál. Jsme rádi, že se to podařilo udělat, protože jsme o něj dlouho usilovali. Jsme rádi, že je u nás, vidíme v něm velký potenciál do našeho systému," potvrdil slova svého kolegy exkouč Liberce a Žižkova.

A co první dojmy samotného perspektivního mladíka? "Když jsem se dozvěděl, že o mě má Slavia zájem, tak jsem o tom nemusel dvakrát přemýšlet. Je to můj vysněný tým, vždycky se mi líbilo, jakým stylem Slavia hraje. Je to klub s velkými úspěchy a historií. Je tu spousta skvělých hráčů, kteří hrají za své národní týmy a jsou známí na hodně místech. Vždycky, když jsem hrál proti Slavii, tak jsem chtěl běhat 50 kilometrů za hodinu, hrát v Edenu byl vždycky můj sen. Teď se mi splnil," usmíval se nový kolega Holeše, Provoda, Ševčíka a spol., jehož vyjádření publikoval web slavia.cz.

Sor se v jednom mužstvu potká s krajanem Peterem Olayinkou, nynějším reprezentantem Zelených orlů. "Peter je samozřejmě jedním z důvodů, proč jsem si Slavii vybral a proč jsem tak rád, že jsem tady. Když jsem poprvé hrál proti Slavii, tak jsem se s ním potkal. Poradil mi a dokonce mi dal svůj dres. Řekl mi, ať tvrdě pracuji, vždycky makám naplno a jsem odhodlaný, protože jen tak se jednoho dne dostanu na vyšší úroveň. Mít příležitost hrát po boku takového kamaráda a mentora mi dělá radost. Těším se na to, až společně nastoupíme. Peter je hodně odhodlaný. Když vidím, jak hraje na hřišti, tak je hodně pracovitý. Vždycky se tlačí do šancí a vždycky chce splnit své úkoly. Je hodně dobrý hráč s míčem i bez něj. Je vždycky všude, v obraně i v útoku a snaží se pomoct týmu. Těším se, až se to od něj naučím," přednesl na slavia.cz Sor.

Ten během necelých 600 prvoligových minut nasbíral 3 trefy a 5 asistencí. "V Baníku jsem sice hrál méně minut, ale vždycky, když jsem měl příležitost jít na hřiště, tak jsem tam pro tým nechal všechno. Pokaždé se snažím hodně běhat, driblovat kolem obránců a hledat příležitosti ke vstřelení gólu. Když nemůžu skórovat, tak asistuji. Vždycky se snažím být týmovým hráčem, který tvrdě pracuje a vždycky si najde cestu. Říkali mi žolík, protože jsem se snažil tvořit, pronikat a udělat všechno, co můžu, abych měl i za krátký čas velký dopad na tým a výsledek. To se myslím vyplatilo. Myslím si, že podobné to bude i ve Slavii," zavěštila si nová akvizice úřadujícího mistra.

A co nejbližší cíle a mety? "Přišel jsem sem, abych pomohl Slavii vyhrát hodně zápasů a povýšil tým na vyšší úroveň. Budu se snažit dát co nejvíc branek a k tomu přidat i asistence. Nejsem nevšímavý vůči nárokům ve Slavii, vím, jak je to velký a dobrý klub. Nároky i cíle jsou ty nejvyšší. Jsem připravený psychicky i fyzicky. Připravený plnit cíle a připravovat se na hřišti. Chci pomoct týmu, být dobrým týmovým hráč a doufám, že půjdeme ještě výš než teď. Myslím, že tým je na prvním místě. Pro mě je priorita pomoct Slavii, aby hrála v Lize mistrů. Doufám, že dám hodně gólů a přidám i spoustu asistencí. Udělám pro úspěch tohohle skvělého klubu maximum, která bude v mých silách," uzavřel na slavia.cz africký exres, jenž dle svých slov přichází do metropole, aby přidal do hry Slavie ještě víc intenzity a tempa.

„Vy o ten titul ještě přijdete,“ vyhrožoval Berbr Slavii. Během čtyř kol se pak její náskok ztenčil z 16 bodů na osm

Zdroj: fcb.cz, slavia.cz