Plnění přání Berbrovi? Z těch věcí mi určitě není dobře po těle a je to pro mě teď strašně složitá situace, přiznal Chovanec

Plnění přání Berbrovi? Z těch věcí mi určitě není dobře po těle a je to pro mě teď strašně složitá situace, přiznal Chovanec
OBSAHUJE VIDEO

Kývnutí na nabídku stát se předsedou komise rozhodčích, k čemuž došlo v létě roku 2018, považuje Jozef Chovanec za velkou chybu.

Bývalý trenér české reprezentace, Sparty, Slovanu Bratislava i Krasnodaru musel na Strahově skončit po dvou letech a to z toho důvodu, že podle odposlechů plnil přání stíhaných funkcionářů Romana Berbra a Romana Rogoze, kteří jsou obžalováni z korupce a zpronevěry.

Být pouhým přisluhovačem za necelých 150 tisíc korun měsíčně jistě nebylo hodno držitele celé řady domácích titulů, který svého času pravidelně sbíral trofeje i na své misi v PSV Eindhoven.

"Z těch věcí mi určitě není dobře po těle. Svůj konec jsem si představoval trošku jinak. Spousta věcí by se dala změnit, ale po bitvě je každý generál. Co jsem měl udělat jinak? Důvěru, kterou jsem vkládal do práce, celý svůj elán, bych víc kontroloval," pronesl v rozhovoru s Tomášem Řepkou pro YouTube pořad Red Card sám jednašedesátiletý kouč.

Najít práci v nejvyšší tuzemské soutěže by pro něj mohl být v blízké budoucnosti problém. Málokdo se totiž chce spojovat s někým, kdo šel jednoznačně na ruku někdejšímu místopředsedovi FAČR...

"Pro mě je to teď strašně složitá situace, protože fotbal mám velmi rád. Dá se říct, že prostředí, které mě obklopovalo, bylo velkým zklamáním. Když jsem do toho šel, očekávání byla různá. Nová funkce, nový systém, nový způsob života, potkávání nových lidí. Vždycky, když něco dělám, jdu do toho s maximální důvěrou v okolí. Tohle pro mě bylo zklamání," zakončil v pořadu Red Card Chovanec.

V samotném interview, které se nakonec natáhlo na skoro třicet minut, se ale neprobírala jeho poslední funkce...

Před sezonou jsem o dost víc favorizoval Slavii, teď jsou šance jí a Sparty zcela vyrovnané, podotýká Komňacký

Zdroj: Red Card