Opustí kanonýr slovenské jednadvacítky Žofčákův tým a zapluje do české ligy? Vážný zájem má Plzeň i Baník

Opustí kanonýr slovenské jednadvacítky Žofčákův tým a zapluje do české ligy? Vážný zájem má Plzeň i Baník

Protože nynějšímu lídrovi Fortuna:ligy nevyšel tah s Petrem Pejšou z Loko Vltavín, jehož připravilo o zimní šanci v kádru Michala Bílka vážné zranění, západočeská značka z Doosan arény pátrala dál.

A Jean-David Beauguel a Tomáš Chorý by se přeci jen měli dočkat zvýšení konkurence. Plzeň má podle informací Deníku Sport jednat s produktivním mládežnickým reprezentantem Slovenska Matejem Trusou.

Ten o sobě dává vědět jak ve svém domovském celku Zemplín Michalovce, tak na mezinárodním poli, s tím, že v kvalifikaci U21 dosud během 404 odehraných minut nasbíral pět branek.

Trusa už má v nejvyšší slovenské soutěži odehráno více než 60 zápasů a na jednadvacet let není špatná ani jeho celková bilance 13 nastřílených branek.

Portál transfermarkt.com mu přiřkl tržní cenu přesahující 8 milionů korun, nicméně zaměstnavatel Igora Žofčáka za něj po Viktorii požaduje nepochybně ještě o něco více.

Kromě Plzně navíc o slovenského forvarda usiluje také Baník Ostrava, jehož skauti se na něj do Michalovců jezdí dívat již nějakou dobu. "Není to pouze ve stadiu zájmu Plzně, o přestupu se skutečně jedná," citoval Deník Sport své zdroje.

Mohl by se nynější svěřenec trenéra Miroslava Nemce, jenž před pár lety vedl i Frýdek-Místek, nalézat na plzeňské soupisce již pro nedělní šlágr Fortuna:ligy se Spartou? Možné je všechno...

Hellebrand definitivně opustil slávistické struktury. Majitel Dynama v něm spatřuje obrovský potenciál

Zdroj: isport.blesk.cz