Barcelona vede španělskou ligu o dvanáct bodů

Barcelona i bez Samuela Eto'a, jenž střílí góly za Kamerun na africkém šampionátu, zvýšili svůj náskok v čele tabulky španělské ligy. Úřadující šampioni zvítězili hladce 3:0 na Mallorce a před druhou Valencií vedou již o dvanáct bodů.

Valencie se odpoutala od třetí Pamplony a na druhém místě se osamostatnila o bod. Na stadionu Mestalla, kde se ve středu kvůli hozené minci na rozhodčího nedohrálo utkání poháru, předloňští mistři remizovali se Zaragozou. Domácí zachránili alespoň bod v poslední desetiminutovce díky Kluivertovi s Aimarem.

Osasuna doma v Pamploně nečekaně prohrála s Betisem Sevilla a díky lepšímu skóre ji předstihl Real Madrid. "Bílému baletu" zajistili výhru 2:1 ve Vigu brazilští reprezentanti Robinho a Cicinho.

Tamudo z Espaňolu málem zopakoval kousek Trezegueta z Juventusu, jenž v italské lize zaznamenal hattrick během jedenácti minut. Střelec z barcelonského týmu za tutéž dobu stihl "jen" dva góly, mezitím totiž neproměnil penaltu.

Fotbalisté Atlétika Madrid porazili již v sobotu La Coruňu 3:2 a vylepšili si dosavadní slabou bilanci z domácího trávníku o třetí výhru v sezoně. Dvěma góly se o to zasloužil argentinský ofenzivní záložník Maximiliano Rodriguez, zbývající dal z přímého kopu obránce Antonio Lopez. La Coruně citelně chyběl zraněný špílmachr Juan Carlos Valerón, i bez něj ale dokázali hosté dvakrát vyrovnat. Na Maxiho volej devět minut před koncem už odpověď nenašli.

Výsledky 21. kola:

Neděle:
Valencie - Zaragoza 2:2 (82. Kluivert, 88. Aimar - 45. S. Garcia, 63. Ewerthon)
Sevilla - Villarreal 2:0 (29. Fabiano, 57. Kanoute)
Espaňol - Málaga 3:1 (9. a 20. Tamudo, 31. L. Garcia - 39. Ruano)
Alavés - San Sebastian 3:1 (57. a 85. Aloisi, 33. Carpintero - 89. Stevanovič)
Pamplona - Betis 0:2 (33. Fernandez, 59. Edu)
Mallorca - Barcelona 0:3 (75. a 81. Messi, 39. Giuly)
Vigo - Real Madrid 1:2 (40. Lequi - 17. Robinho, 57. Cicinho)

Sobota:
Atlético Madrid - La Coruňa 3:2 (33. a 81. Maxi, 54. A. Lopez - 47. Ruben, 58. Capdevilla)
Cádiz - Santander 1:1 (75. Lopez - 66. Melo z pen.)
Bilbao - Getafe 1:0 (74. Orbaíz z pen.)

[ 29.1.2006 - ČTK/eFotbal. Foto: Reuters ]