Matějů pokračuje v Itálii. Kde bude působit po odchodu z Brescie?

Matějů pokračuje v Itálii. Kde bude působit po odchodu z Brescie?

Český fotbal bude mít tři zástupce v nejvyšší italské soutěži. Vedle Antonína Baráka ve Veroně a Davida Zimy v Turíně se o patro výše do Serie A po ukončení svého kontraktu v druholigové Brescii přesouvá reprezentační defenzivní univerzál Aleš Matějů. A bude se snažit pomoci Benátkám utéct z aktuálně okupovaných sestupových pozic.   

"Benátky FC oznamují, že získala českého obránce Aleše Matějů do konce sezony 2021/22 s opcí na další dva roky. Pětadvacetiletý Matějů přichází jako volný hráč po ukončení smlouvy s Brescií, kde strávil poslední tři a půl sezony. Za lombardský klub si připsal 31 startů v Serii A a 65 startů v Serii B. Všestranný obránce, který obvykle nastupuje na pozici pravého obránce, ale má zkušenosti i s levým obráncem a středem obrany.” Těmito slovy zakončenými přáním “Vítej, Aleši!” oznámily Benátky na svých webových stránkách novou akvizici.

S českým obráncem podle informací italských novinářů Benátky počítají na pravý kraj obrany. Tam vzniklo místo po odchodu Mazzocchiho a dle informací lokálního listu Corriere del Veneto příbramský odchovanec, který v Česku působil i v Plzni, “vyhrál” casting mezi několika kandidáty. Jeho konkurencí byl třeba Jose Carlos Van Rankin, který v zime odešel z mexické Guadalajary nebo Guinejec s portugalským pasem Edgar Ie, jež naposledy hrál za Trabzonspor. Ze zmiňovaných beků je zřejmé, že Benátky lovily na trhu volných hráčů a Matějů zřejmě vedle toho splňoval i podmínku rychlé aklimatizace na italský fotbal.  

To budou Benátky hodně potřebovat, protože na začátku druhé polovině soutěže je tým ze severu Itálie na sestupové 18. příčce, když na záchranu mu chybí dva body (oproti 17. Cagliari má zároveň jeden zápas k dobru).  Tým navíc posledních devět kol v lize nevyhrál. Matějů si může svůj debut připsat už v sobotu v utkání proti Zimovu Turínu.  

zdroj. Corriere del Veneto

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.