Bah se moc rozčiluje, dřív skvělý Ševčík teď hraje kulový, Olayinka nehraje nic, nebere si servítky bývalý kouč Slavie

Bah se moc rozčiluje, dřív skvělý Ševčík teď hraje kulový, Olayinka nehraje nic, nebere si servítky bývalý kouč Slavie

Jaké vysvětlení má František Cipro pro notně nelichotivý slávistický úvod jara? Dle jeho slov žádné. Prý ho nemá nikdo a to i na vršovické půdě...

Největšímu favoritovi Fortuna:ligy podle něj ale mohlo uškodit příliš dlouhé zahraniční soustředění bez odehraného duelu. Modelová klání jsou podle něj na nic.

"Asi se sešlo víc příčin dohromady, mohou tam být i objektivní důvody. Mě na základě vlastních zkušeností zarazilo, že mužstvo bylo tři neděle na soustředění v teple, ale nesehrálo jediný přípravný zápas. To mi připadá prapodivné. Já byl s mančaftem v Portugalsku asi třikrát, měli jsme dohodnutá utkání. Vím, že covid mohl některé zápasy zrušit, ale jiným klubům taková situace nenastala. Být někde tři neděle a hrát modří proti žlutým, to je na nic," rýpl si do sešívaného managementu čtyřiasedmdesátiletý odborník, jehož stanovisko vyšlo na webu aktualne.cz.

Byť bývalý kouč AEL Limassol, Lasku Linec či Tirolu Innsbruck do slávistických struktur hluboce nevidí a není u toho, ofenzivní potence mu neunikla. Nejenže nedali ve dvou domácích kláních svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského gól, ale ani pořádně nevystřelili a nevytvořili si vůbec nic...

"Asi se hledá rychle ideální sestava. Ještě ke konci přestupního termínu udělali dva hráče, Filu a Juráska z Mladé Boleslavi. Na můj vkus je v mužstvu moc cizinců. Sparta nastoupila se dvěma, a to ještě s cizinci v uvozovkách, ve Slavii je jich moc. Není to moje gusto," podotkl na aktualne.cz expert, který se v Edenu jako kouč radoval svého času ze dvou trofejí.

Mistra sráží i forma opor. "To není jenom Alexander Bah, který se moc rozčiluje, mává rukama, pořád mu něco vadí, rozhodčí, soupeř. Nesoustředí se. Nevím, co ho trápí. Petr Ševčík byl skvělý fotbalista, teď hraje kulový, Olayinka nehraje nic," všiml si Cipro, jehož názor vyšel na stránkách aktualne.cz.

I když si však myslí, že se ligový primát bude i počtvrté za sebou slavit v Edenu. "Dostali se do špatné situace, se kterou nikdo nepočítal. Ale jako do toho spadli, mohou se zase zvednout. Stačí jeden zápas a jsou z toho venku. Určitě obhájí titul, kdo jiný. S takovým kádrem. To ani jinak nejde," zatipoval si na portálu aktualne.cz Cipro, který naposledy seděl na sešívané lavičce před dvanácti lety a poté ještě vypomáhal Dynamu České Budějovice.

Sešívaným Obadalem by boleslavský lov skončit neměl. Vytipovaní jsou i další hráči a některé už Jarolím testuje...

Zdroj: aktualne.cz