Bayern nebo Barcelona padá? Souček jedná s West Hamem o nové, lepší smlouvě

Bayern nebo Barcelona padá? Souček jedná s West Hamem o nové, lepší smlouvě

Výkony českého záložníka především v minulé sezóně přitáhly spoustu pozornosti. A jeho jméno se v “rubrikách klepů” začalo objevovat ve spojení s velkokluby jako Barcelona nebo Bayern Mnichov. Kladiváři, kteří se podle všeho připravují na odchod Declana Rice, si ale Součka nemohou dovolit ztratit.  

Do konce sezóny 2023/2024 má v tuto chvíli kontrakt Tomáš Souček. Podle “dostupných informací” na sedmdesát tisíc liber týdně. Obě tyto veličiny by se v nejbližších týdnech/měsících mohly zvýšit respektive prodloužit. Podle informací webu Football Insider totiž Tomáš Souček se svým agentem Pavlem Paskou otevřel jednání o možném prodloužení a hlavně vylepšení stávajícího kontraktu. Podle zdrojů anglických novinářů si český záložník může dělat zálusk na významné vylepšení svých podmínek.

Jak Football Insider zmiňuje, od svého příchodu původně na hostování ze Slavie před dvěma roky, Souček v podstatě “neslezl” z hřiště a vypracoval se v naprosto nepostradatelnou součást středové řady Kladivářů, ve které vytvořil neprůstřelné duo s hlavní hvězdou týmu Declanem Ricem. V loňské sezóně navíc k bezchybnému plnění obranných povinností přidal na defenzivního záložníka neuvěřitelný příspěvek deseti gólů, kterým WHU pomohl po mnoha letech k postupu do evropských pohárů. A letos - byť po 22 zápasech v Premier League má jen tři góly - tým Davida Moyese je stále ve hře o Ligu mistrů. 

Podle anglických novinářů se Souček za dva roky v Premier League vypracoval v jednoho z nejlepších “box-to-box” záložníků a existuje tedy vysoká pravděpodobnost, že to West Ham ocení na jeho výplatní pásce. Z perspektivy Premier League a nejvyšší třídy defenzivních záložníků má obrovský prostor k růst. Kupříkladu Thomas Partey v Arsenalu bere třikrát tolik co Souček, podobně je na tom liverpoolský Fabinho.

Zdroj: Football Insider