Po úspěchu v derby se nám na Plzeň půjde dobře, shodují se sparťani a nepřipouští si nic jiného než tři body

Po úspěchu v derby se nám na Plzeň půjde dobře, shodují se sparťani a nepřipouští si nic jiného než tři body

Minulý víkend otevřeli jaro pouhou remízou s Českými Budějovicemi a byli kritizováni za nevýrazný výkon, v jehož rámci si vytvořili jedinou šanci. V týdnu si spravili chuť dominantním výkonem v pohárovém derby na Slavii. A zítra hodlají proti Plzni za každou cenu zopakovat spíše středu než sobotu.  

“Zápas to určitě nebude lehký protože Plzeň má konsolidované mužstvo, momentálně je první v tabulce ale rozhodně chceme získat tři body,” neskrývá plány pro nedělní šlágr asistent Pavla Vrby Zdeněk Bečka s tím, že očekává, že Plzeň se na Spartě představí s “klasickou” taktikou, kdy bude vycházet ze zabezpečené obrany, spoléhat na rychlé brejky eventuálně čekat na standardní situace. Nicméně doufá, že Sparta po impulsu v podobě pohárové výhry nad Slavii dokáže zápas zvládnout a stáhnout čtyřbodovou ztrátu, kterou letenští mají na čelo tabulky okupované právě jejich nedělním soupeřem.

Obdobně popisuje v rozhovoru pro sparťanský web naladění kabiny i střední obránce Ondřej Čelůstka. “Po derby jsme si řekli, že na to chceme určitě navázat, a udělat prostě doma plný tři body a dotáhnout se na jedničku,” popisuje zkušený bek s tím, že právě první místo ligové tabulky zůstává ve výhledu konce sezóny i přes ztrátu na jihu Čech středobodem veškerých plánů a ambicí kádru Pavla Vrby.

Pozitivně naladěna je i hlavní útočná zbraň Sparty Adam Hložek. “Takový impuls jsme před Plzní potřebovali a povedlo se to ve velkém stylu,” hlásí sparťanský teenager, který si myslí, že zítřejší střetnutí s Plzní je ten největší zápas, který Spartu v letošní sezóně čeká. “Hraje se o hodně a pro Spartu nepřichází v úvahu nic jiného než výhra,” uzavírá Hložek.

zdroj: Sparta.cz