Všichni vnímáme realitu, hlásí po dvou prohrách Trpišovský a ví: Všichni musí přidat

Všichni vnímáme realitu, hlásí po dvou prohrách Trpišovský a ví: Všichni musí přidat

Eminentní potřebu přetrhnout aktuální minisérii špatných výsledků a ještě horších herních projevů má před nedělním utkání na hřišti pátého Slovácka pražská Slavie. To přitom doma v devíti zápasech osmkrát vyhrálo.  

“Všichni vnímáme tu realitu, která je. Hráli jsme dva zápasy doma a nedali jsme gól. Zápasy se rozhodují ve vápnech a my se musíme zlepšit v obou pokutových územích. Ve dvou zápasech jsme udělali tolik chyb v defenzivě, jako za dlouhou dobu ne. I v pokutovém území, i když tam máme hodně hráčů, se neumíme do té situace dostat. S Karvinou jsme měli přes šedesát míčů do pokutového území, ale v podstatě jsme se neobjevili v gólové šanci. Víme, že musíme přidat,” analyzuje poslední dvě selhání proti Karviné a Spartě pro web sešívaných kouč Slavie Jindřich Trpišovský. A  co se týká neděle, je připraven na velmi náročný zápas. 

“Je to tým, který je dlouho pohromadě i s trenérem, všichni hráči mají v klubu několik odehraných sezon. Je to hodně pracovitý tým, který nedostává góly. Vychází z perfektní defenzivy a navíc je silný při standardních situacích. Prostě komplexní tým po všech stránkách,” hodnotí Trpišovský Slovácko. Podobně na soupeře nahlíží i Peter Olayinka, který v úvodním zápase proti Karviné neproměnil pokutový kop. “Vždycky, když hrají doma, je to pro nás těžké. Z devíti domácích zápasů vyhráli osm, musíme být připravení, všichni se na ten zápas musí maximálně soustředit po tom, co se stalo v posledních dvou zápasech. Musíme se soustředit a připravit se na tenhle zápas, bude to opravdu náročné,“ připravuje se na těžkou šichtu ofenzivní kraj původem z Nigérie.

Slavia sice během týdne přivedla dvě posily z Boleslavi, útočníka Daniela Filu a levý kraj Davida Juráska, podle náznaků nicméně na východě Moravy si svou premiéru v sešívaném dresu neodbudou. “Vidíme v nich velký potenciál, jsem rád, že se jejich příchody povedly a jsou s námi. Doufám, že co nejdřív budou ve stavu, aby týmu dodali přednosti, které oba na svých postech mají,“ hlásí Trpišovský. A to i když se Slavia pere s Juráskovým postem levého obránce. Tam totiž Trpišovský zřejmě bude postrádat Srdjana Plavšiče, který má pochroumaný kotník. 

Zdroj: slavia.cz 

Rada bude v Karviné na tribuně. Čtvrtá žlutá mě mrzí, nevím za co jsem ji dostal, tvrdí