Horváth: Gólová smršť to asi nebude, i když pro diváky by to bylo samozřejmě nejlepší

Horváth: Gólová smršť to asi nebude, i když pro diváky by to bylo samozřejmě nejlepší

Plzeň se před týdnem dostala do čela tabulky, když vyučila zaváhání obou pražských „S“ a sama porazila v domácím prostředí Hradec Králové. Nyní svěřenci kouče Bílka míří na Letnou, aby si to rozdali se Spartou.

Čtyřbodový náskok nahrává do karet hostům, což si uvědomuje také asistent trenéra. „Jsme v pozici, kdy chceme na Spartě uspět a vydržet co nejdéle na čele tabulky. Uděláme pro to vše. Věřím, že tým je dobře připravený, hlavně po důležitém vítězství s Hradcem Králové, díky kterému jsme se na první místo dostali. Ale samozřejmě si uvědomujeme, že třeba druhá půle nebyla úplně dobrá. Rozebrali jsme si to a věříme, že se zlepšíme,“ nechal se slyšet Horváth pro klubové stránky Plzně.

Viktoriáni cítí možnost uspět a odskočit jednomu ze soupeřů o titul, ale také vnímá, že Sparta ve středu vyřadila Slavii ve čtvrtfinále MOL Cupu. „Sparta v Edenu vyhrála celkem jednoznačně. Uspěla proti soupeři, který má výborné hráče a určité postavení. Teď bude chtít Sparta porazit i nás, aby se dotáhla. Uvidíme, jak bude zápas na hřišti vypadat, ale nejsem si úplně jistý, jestli to bude nějaká gólová smršť. I když samozřejmě pro diváky by to bylo nejlepší,“ usmíval se někdejší záložník.

Plzeň řeší před nedělním šlágrem také marodku, která vykazuje také Radima Řezníka či Jeana-Davida Beauguela. „Budeme se rozhodovat asi až v den zápasu. V pátek s námi poprvé trénoval Trusa, který je fit, v tréninkovém procesu, bez nějaké pauzy… Uvidíme, jak bude vypadat,“ dodal asistent trenéra.

Zdroj: fcviktoria.cz