Zadní vrátka pro většinu obviněných v kauze Berbr? Žalobci podali nabídku, jak ukončit stíhání

Zadní vrátka pro většinu obviněných v kauze Berbr? Žalobci podali nabídku, jak ukončit stíhání

Právní zástupci osmnácti fyzických a jedné právnické osoby dostali v uplynulých dnech nabídku, jak by bylo možné ukončit stíhání jejich klientů v korupční aféře tuzemského fotbalu. Serveru SeznamZpravy.cz potvrdilo tuto informaci několik nezávislých zdrojů a kromě Romana Berbra a trojice jeho blízkých spolupracovníků, mohou ostatní ukončit stíhání vůči své osobě, pokud přiznají vinu a uhradí škodu.

„Ano, taková nabídka nám přišla, ale ještě jsem neměl možnost ji s klientem probrat,“ připustil jeden z advokátů, který však nechtěl být v článku na SeznamZpravy.cz jmenován. Pokud by tuto možnost využili, vyhnuli by se soudnímu projednávání případu. Pokud by se nějak neprovinili ve vyměřené zkušební době, zůstal by jim dokonce čistý trestní rejstřík.

„Potvrzuji, že jsme toto vyrozumění obdrželi. V průběhu příštího týdne se k věci nějak postavíme,“ nechal se slyšet sportovní ředitel Slavoje Vyšehrad Pavel Vandas.

Tato nabídka se však netýká bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra a trojice Roman Rogoz, Michal Káník a Tomáš Grimm. Podle policie mají tato čtyři jména tvořit organizovanou skupinu, která vedle manipulace zápasů navíc také defraudovala milionové částky z pokladny Plzeňského krajského fotbalového svazu.

Obvinění, kteří dostali nabídku ukončení trestního stíhání:

Rozhodčí: Jan Cihlář, Robert Hájek, Jiří Houdek, Marek Janoch, Zdeněk Koval, Petr Klupák, Jiří Kříž, Jiří Musil, Michal Myška, Jana Štychová, Miloš Vitner, Pavel Vlasjuk

Delegáti: Jiří Kabyl, Miroslav Skála

Další fyzické osoby: Martin Pýcha, Martin Svoboda, Petr Tarkovský, Martin Uvíra

Právnická osoba: FC Slavoj Vyšehrad

Zdroj. seznamzpravy.cz