Partizan? Sparta možná bude muset změnit rozestavení. Důvodem je problém při dobývání dobře organizované obrany

Partizan? Sparta možná bude muset změnit rozestavení. Důvodem je problém při dobývání dobře organizované obrany

Vedoucí celek srbské Super Ligy Partizan Bělehrad sice na přelomu ledna a února podlehl v přípravě jak Istanbulu Basaksehir (0:1), tak Dinamu Moskva (2:1), nicméně poslední dva souboje už zvládl.

Slavný východoevropský tým okolo zkušeného kanonýra Ricarda Gomese, jenž si kráčí s devatenácti brankami po střeleckou korunu srbské nejvyšší soutěže, přehrál jak Dinamo Batumi (3:1), tak Radnički Niš (2:0) a na Letnou tak přijede dobře naladěn.

Spartu nečeká žádná procházka růžovým sadem. Tím spíš po nepříliš přesvědčivé remíze s Plzní, ke které domácímu souboru pomohl i štěstí. "Posledních 30 minut se ale ukázalo, že dokážeme hrát i jiný fotbal než prvních 60 minut," podotkl Pavel Vrba.

Ten neměl problém potvrdit, že jeho tým vypadal bez drajvu i energie a že hrál špatně. To, o čem to vypovídá již po třech jarních vystoupeních, se však podle něj uvidí až. budoucnu. Co mu nedělní šlágr Fortuna:ligy ukázal směrem k Partizanu, jehož součástí je i bývalý záložník Liverpoolu Lazar Markovič?

Ve čtvrtek v rámci vyřazovací fáze EKL může Sparta nastoupit s jiným systémem, než tomu bylo druhou únorovou neděli. "Poslední dva zápasy byly úplně rozdílné. Se Slavií jsme hráli zodpovědně zezadu a hráli velice dobře. S Plzní bylo vidět, že když dobýváme dobře organizovanou obranu, máme s tím problém. Možná nám to ukázalo, že budeme muset změnit rozestavení. V prvních šedesáti minutách jsme měli málo hráčů v ofenzivě. Příchodem Čvančary a Hložka do podhrotu jsme to výrazně změnili. Určitě nám to ukázalo, jak hrát v některých situacích," uzavřel na sparta.cz blízký spolupracovník Loučky, Bečky, Baranka či Špita.

Krejčího absence měla vliv na hru sparťanské středové řady, jejíž hru podle Vrby zrychlil až příchod Dočkala

Zdroj: sparta.cz