Nová teplická hvězda Sejk: Teď nás čeká nejdůležitější utkání jara proti Karviné, tam není jiná možnost než vyhrát

Nová teplická hvězda Sejk: Teď nás čeká nejdůležitější utkání jara proti Karviné, tam není jiná možnost než vyhrát

To, že Teplice vyloupí Ostravu, se nečekalo. Obrovský podíl na tom měl sparťanský host v barvách žlutých sklářů Václav Sejk, který při svém debutu v nejvyšší soutěži zaznamenal dva přesné zásahy a pro soubor Jiřího Jarošíka by mohlo jít o zásadní ofenzivní posilu.

Ofenzivní mladík, který se díky podzimním výkonům ve sparťanské rezervě probojoval i do kádru české jednadvacítky, přitom mohl dát i hattrick. První gól mu ale nebyl uznán. V hlavně ho to ale vůbec nezlomilo...

"To víte, že ne, chtěl jsem makat dál. Vůbec jsem si to nedával do hlavy. My chceme záchranu, nemohl jsem v téhle situaci na to myslet. Normálně jsem pokračoval a vůbec si nepřipouštěl, že bych nedal další góly," uvedl na webu fkteplice.cz kolega Marečka, Kučery či Fortelného, který se blýskl třemi gólovými asistencemi.

Start do Fortuna:ligy byl i tak vyloženě snový. "Každý asi sní o tom, jaký bude mít jednou debut, ale já si to úplně v hlavě nepřehrával. Pro mě byl vždycky sen ligu jednou hrát, těší mě, že jsem pomohl k výhře. V Teplicích jsem od toho, abych přispěl k bodům a hlavně k záchraně. A tohle je hodně důležitá výhra. Ale bylo to těžké. Ty dva góly byla jen třešnička," doplnil na oficiálním webu severočeského celku perspektivní forvard ze Stínadel.

V útočné řadě mu to šlo po boku Filipa Žáka. "Žákiňo je skvělý, udrží hodně balonů, spoustu toho oběhá a vyhrává souboje. Rozumíme si, myslím, že lidsky i na hřišti. Super spolupráce s ním," přidal Sejk.

Teplice mají na jaře plný počet bodů a opustily předposlední pozici. Za pár dní navíc vyzvou poslední Karvinou, které se mohou v případě úspěchu vzdálit již na 11 bodů. "Ale teď nás čeká nejdůležitější utkání jara proti Karviné, na to se musíme pořádně nachystat. Tam není jiná možnost než vyhrát," zakončila nová hvězda teplického útoku.

Sešívaný debutant Jurásek o Petrželovi, pomoci Holeše, ztracené kondici i o tom, co ho hodně naštvalo...

Zdroj: fkteplice.cz