Sešívaný debutant Jurásek o Petrželovi, pomoci Holeše, ztracené kondici i o tom, co ho hodně naštvalo...

Sešívaný debutant Jurásek o Petrželovi, pomoci Holeše, ztracené kondici i o tom, co ho hodně naštvalo...

Perspektivní stoper David Jurásek debutoval ve slávistickém dresu proti Slovácku po pouhých třech trénincích. Trenér Jindřich Trpišovský mu ostatně svůj záměr zmínil již po jeho prvním pracovním dnu v Edenu. Podle něj je někdy rychlý spád lepší, protože o tom sám fotbalista nemá čas přemýšlet a zbytečně se znervózňovat. A o čem všem mluvil po třech bodech z Uherského Hradiště nový spoluhráč Kúdely, Hovorky či Kačaraby dál?

O tom, jak se při svém slávistickém debutu cítil...

"Když už jsem byl na hřišti, tak jsem věděl, že mi nezbývá nic jiného, než to zvládnout. Bohužel jsem ke konci přípravy ještě v Mladé Boleslavi měl problém se svalem, i kvůli tomu jsem nenastoupil proti Baníku. Takže jsem dost ztratil na kondici. Ale utkání jsem vydržel, teď už to bude zase jen lepší.“

O tom, že komunikace ve slávistické obraně probíhala bez problémů...

"Určitě, žádné problémy jsem nezaznamenal. Měl jsem vedle sebe Holeše, který mi dost pomohl. A určitě jsme to zvládli do obrany skvěle jako celý tým, nejen defenzivní řada."

O tom, jak se mu hrálo na velezkušeného křídelníka Petrželu...

"Milan je hrozně zkušenej hráč, výborný fotbalista. Věděl jsem, že si budu muset dát pozor na situace jeden na jednoho a nedat mu moc prostoru. Což se mi asi povedlo."

O tom, že kvůli čtvrté žluté kartě přijde o další zápas...

"Ta žlutá karta mě hodně štve, určitě se to dalo vyřešit jinak, víc chytře. Ale rozhodčí mi spočítal předchozí tři fauly a dal mi ji. Musím se z toho poučit, moje chyba."

Pilař slyšel Radovo řvaní i přesto, že nemohl na lavičku: Věděli jsme, že ani na tribuně nebude v klidu

Zdroj: slavia.cz