Majitel Dynama vysvětlil, proč se zbavil Sivoka už po půl roce. Funkcionářův agent pochybení svého klienta odmítá

Majitel Dynama vysvětlil, proč se zbavil Sivoka už po půl roce. Funkcionářův agent pochybení svého klienta odmítá
OBSAHUJE VIDEO

Podle majitele Dynama Vladimíra Koubka skončil osmatřicetiletý Tomáš Sivok v roli sportovního manažera kvůli neschopnosti a zásadním chybám.

Bývalý dlouholetý český reprezentant přitom střídal ve funkci Martina Vozábala teprve loni v srpnu, což znamená, že řídil sportovní úsek pouze něco málo přes půl roku...

"Tomáš Sivok se ve funkci sportovního ředitele dopustil několika zásadních manažerských chyb, které jsem mu vytkl. Bohužel, mou kritiku nepřijal. Naopak. Ale chybovat v tak zásadních věcech, jako je nepravý podpis na hráčské smlouvě nebo uzavření smlouvy v rozporu s předpisy FAČR, není možné," citoval web sport.cz slova předsedy představenstva Koubka.

Ten se s odvolaným Sivokem ještě potká. "Svým rozhodnutím mě překvapil. Řekl jsem mu, že se sejdeme v příštím týdnu a probereme vše v klidu, bez emocí, Tomáše jsem si vždy vážil, uznával ho a po celou dobu měl moji podporu," přiblížil vlastník Českých Budějovic, které jsou nyní v tabulce na průběžné šesté pozici.

Sivokův manažer Jiří Müller se však proti dotyčnému tvrzení ohradil a svého klienta se jednoznačně zastal, s tím, že ho klidně bude bránit i právně. "K odchodu Tomáše Sivoka jsem se původně nechtěl vyjadřovat. Poté, co čelí lživým obviněním ze strany majitele klubu, však nemohu mlčet. Tomáš Sivok byl celou svou kariéru příkladem v respektu k fair play a k potřebnému nasazení. Tak pracoval podle všech mých informací i v Dynamu. Dehonestující prohlášení pana Koubka na adresu Tomáše Sivoka jsou příkladem nezvládnutí situace a snahou zakrýt skutečný stav věci. Budoucnost jednoznačně prokáže, že nebyl tím, kdo v něčem pochybil," zakončil agent, jehož vyjádření nabídl web sport.cz.

P.S.: V klubu mimochodem čestvě skončil i šéftrenér akademie Aleš Křeček.

Bílek asi půjde k etické komisi. Měli by tam jít i Krula a Pelta. Je s podivem, že „Velký čáp“ zůstává šéfem krajského svazu v Liberci

Zdroj: dynamocb.cz