Radův životní střelecký rok? Pro záložníka votroků to zní až neuvěřitelně. Spoluhráčům ale i tak občas nadává...

Radův životní střelecký rok? Pro záložníka votroků to zní až neuvěřitelně. Spoluhráčům ale i tak občas nadává...

Čtyřiatřicetiletý středopolař s minulostí v rezervě Sparty, Bohemians 1905, Mladé Boleslavi i Spartaku Trnava Jakub Rada prožívá na východě Čech možná až životní sezonu.

V soutěžním ročníku 2021/2022 si totiž ostřílený svěřenec kouče Miroslava Koubka ustanovil nový osobní rekord v počtu prvoligových branek za rok, kterých už má na kontě 8, což je na patnáct vystoupení v základní sestavě votroků více než solidní bilance.

Kolega Vlkanovy, Vašulína a spol. by mohl dokonce ohrozit historický rekord Františka Koubka, který dal za Hradec v první lize nejvíc branek za sezonu a sice 11. Jukla už vyrovnal a Dvořáka s Černým může vymazat z historických tabulek velmi brzy.

"Zní to až neuvěřitelně, protože typologicky jsem úplně jiný hráč. Doma si tabulku střelců musím prohlédnout, abych o tom mohl jednou vypravovat vnoučatům," usmívala se webem idnes.cz citovaná opora Hradce.

"V životní střelecké formě asi jsem, v životní herní formě spíš ne. Dostal jsem se do pohody, jsem vyklidněnej. S přibývajícím věkem a zkušenostmi řeší člověk situace jinak. Teď se to sešlo a padlo z toho osm gólů. Pravdou je, že tam mám tři penalty, ale čím jich je víc, tím se zvyšuje tlak. Jsem za to ale hodně rád a je to příjemný pocit," neměl problém přiznat serverem idnes.cz citovaný ostřílený záložník osmého týmu tabulky.

Z osobního hlediska na tom navíc mohl být ještě o něco lépe. "Já klukům občas nadávám, ať to dávají ještě více pod sebe. Kdyby to tak dělali, měl bych gólů ještě víc," uzavřel na stránkách idnes.cz Rada, jehož soubor jde opět do akce v úterý v rámci čtvrtfinále domácího poháru proti Bohemians.

V zimě neporažený Žižkov zvyšuje konkurenci i mezi třemi tyčemi, koho si Pulpit vypůjčil z Mladé Boleslavi?

Zdroj: idnes.cz