Guĺa už nešéfuje české kolonii ve Wisle, Plašil se po jednom zápase vrací v Bordeaux na místo asistenta

Guĺa už nešéfuje české kolonii ve Wisle, Plašil se po jednom zápase vrací v Bordeaux na místo asistenta

Dva trenéři s vazbami na Českou republiku nemají za sebou ideální víkend. Zatímco u Jaroslava Plašila se odchod respektive sesazení po záskoku na lavičce Bordeaux čekalo, explzeňský Adrian Guĺa si dovolenou tak brzo po začátku jarní sezóny neplánoval.  

Ani Kobra nepomohla. Dva zápasy, dvě prohry bez vstřelené branky, pouhý bod náskoku na sestupové příčky.  Tato bilance zlomila vaz Adrianu Guĺovi a udělala z něj na jaro prvního propuštěného trenéra polské Ekstraklasy. Michal Frydrych, Jan Kliment, Marek Hanousek a před jarem vrátivší se Zdeněk Ondrášek si tak ve Wisle Krakow budou zvykat na nového trenéra. Pro Guĺu, který do Plzně přicházel ze Žiliny přicházel s nálepkou úspěšného progresivního trenéra jde o druhé rychlé ukončení zaměstnání dlouho před doběhnutím oficiálního kontraktu.

Pod Wawelem slovenský kouč, který si z Česka přivedl do Krakowa několik vytipovaných hráčů (krom zmíněných Čechů měl v kádru rovněž krajana Michala Škvarku, který před sezónou přišel z maďarského Ferencvároše) odkoučoval v Ekstraklase 21 zápasů, ve kterých jeho svěřenci šestkrát vyhráli a třikrát remizovali. Dvanáct proher nicméně nebylo v linii s ambicemi klubu, který chtěl hrát o evropské poháry. O nástupci se zatím spekuluje, polské noviny největší šance dávají Jerzy Brzeczekovi, který je strýcem spolumajitele klubu, polského internacionála Jakuba Blasczykowskiho.

Jen očekávanou, jednozápasovou, kapitolou bylo naopak působení v roli hlavního trenéra na lavičce francouzského Bordeaux pro českého expreprezentanta Jaroslava Plašila. Ten byl jako dočasný kouč jmenován minulý týden po odchodu Vladimira Petkoviče, s týmem prohrál 3:2 na hřišti Lens, a nyní by se měl zpátky vrátit na pozici asistenta kouče, kde bude k ruce nově jmenovanému kouči Davidu Guionovi. I jediný zápas nicméně znamená, že Plašil se statisticky přidal k několika málo českým koučům s trenérskou zkušeností v některé z pěti největších evropských lig. Posledním, kdo se mohl chlubit podobným karierním krokem byl Ivan Hašek. 

zdroj: ČTK