Zlín - Slovácko? Podle Vechety jde o jedno z největších derby v lize: V žádném případě nemůžeme nic podcenit

Zlín - Slovácko? Podle Vechety jde o jedno z největších derby v lize: V žádném případě nemůžeme nic podcenit

Ve Slovácku pozvolna vystrkuje růžky také devatenáctiletý ofenzivní talent Filip Vecheta, jenž má k tomuto datu na kontě již deset prvoligových startů a jeden přesný zásah.

Před pár dny ho dokonce kouč Martin Svědík proti Slavii poslal do základní sestavy, v níž vydržel celých 80 minut, než byl vystřídán Šašinkou.

"Moc pěkný fotbal to nebyl ani z jedné strany. Bylo to spíš o bojovnosti a odražených míčích," uvedl na stránkách fcslovacko.cz konkurent Jurečky, Cicilii a spol.

Dalším soupeřem nyní pátého celku Fortuna:ligy bude v regionálním derby Zlín, na jehož Letné už se bude moci kvůli rozvolnění využít až poloviny kapacity.

"Derby ve Zlíně přitáhne pozornost celého regionu navíc dochází k rozvolnění, takže na utkání se dostane víc fanoušků a zápas bude mít určitě odpovídající kulisu. Vnímám to jako jedno z největších derby v lize. Mezi fanoušky je velká rivalita a my si uvědomujeme, jak je to pro naše fanoušky důležité," přidal na fcslovacko.cz Vecheta.

I když půjde o zápas dvou mužstev z opačných pólů tabulky, Vecheta se osobně řídí tím, že derby favorita nemá. "V žádném případě nemůžeme toto utkání podcenit. Samozřejmě tyto derby bývají specifické a o to poctivěji se na soupeře musíme připravit. Rozhodně pojedeme do Zlína s cílem uspět a přivézt si tři body. Zadarmo to ale určitě nebude,“ uzavřel na fcslovacko.cz mládežnický reprezentant Česka.

Slavia na Fenerbahce a s Bohemians, Sparta s Partizanem a v Jablonci, Plzeň v ČB, PSG - Real, Inter - Liverpool!

Zdroj: fcslovacko.cz