Vaclík se stal v Super League 1 hráčem měsíce a s Olympiakosem zažívá nevraživost jako kdysi se Spartou...

Vaclík se stal v Super League 1 hráčem měsíce a s Olympiakosem zažívá nevraživost jako kdysi se Spartou...

Tomáš Vaclík (32) z Olympiakosu Pireus se stal prvním Čechem, kterému se podařilo v rámci řecké Super League 1 triumfovat v anketě Hráč měsíce.

V lednu inkasoval v rámci čtyř duelů pouze jednou a úřadujícímu mistrovi i současnému lídrovi tak pomohl k udržení neporazitelnosti.

Řecká mužstva se přitom chtějí na šestačtyřicetinásobného šampiona země vytáhnout. "Stoprocentně! Srovnal bych to s tím, když byla Sparta u nás dominantní. Všude, kam přijela, do Ostravy, do Brna, byla cítit až nevraživost. S Olympiakosem zažíváme to samé," ozřejmil v interview pro magazín Gôl dlouholetý reprezentant Česka, který se v lednu krátce léčil se zraněným kotníkem.

V sezoně 2021/2022 už bývalý gólman Sevilly či Basileje nasbíral hned 11 čistých kont. "Myslím si, že je to dobrá vizitka naší defenzívy po trochu rozpačitém začátku, kdy jsme udělali za devět kol jen 2 čistá konta. Pak jsme ale rozjeli docela dlouhou šňůru. Máme jen 11 obdržených branek, s tím jsem taky spokojený," přiznal na webu gol.cz svěřenec portugalského kouče Pedra Martinse.

A jak vytížený na řecké půdě vůbec je? "S LaLigou to nelze porovnávat, její kvalita a všechno kolem je někde úplně jinde. Řecká liga je hrozně těžká, i když vyhráváme, tak se nám mockrát nestalo, že bychom zvítězili o tři nebo čtyři branky. Na začátku sezony jsem práce neměl tolik, vytížený jsem nyní trochu víc, už jsem se taky srovnal, znám i víc naše soupeře, co můžu, od koho čekat, jak budou asi hrát. Prvních třináct zápasů bylo pro mě složitějších, protože jsem tady vyloženě nikoho neznal. Ve Švýcarsku byla soutěž nejofenzivnější, možná proto, že hrál každý s každým čtyřikrát. Týmy, které proti nám s Basilejí nastoupily, neměly strach hrát, protože věděly, že na sebe ještě třikrát narazíme. Padalo i hrozně moc branek, nikdo snad nemá průměr pod jednu obdrženou branku za zápas," doplnil na gol.cz Vaclík.

O síle Olympiakosu určitě hodně napoví i blížící se pohárový dvojzápas proti Atalantě Bergamo, která předvádí v posledních sezonách velmi často ofenzivní festivaly. "Je to velice silný tým, který hraje náročný fotbal. V neděli jsem viděl, že přestříleli v italské lize Juventus, měli i větší držení míče. Dostali gól až v poslední minutě. Věřím, že když v Itálii podáme dobrý výkon a odvezeme si dobrý výsledek, tak jsme schopni se v domácí odvetě porvat o postup. Chtěli bychom se dostat co nejdál. Bude to pro nás velký test defenzívy, hrají útočně po celém hřišti jeden na jednoho, což je v evropském fotbale docela rarita," všiml si portálem gol.cz citovaný konkurent Tzolakise, Kristinssona a Karargyrise.

Liberec se dočasně zbavil nepotřebných a nových posil se ve FNL dočkali trenéři Zápotočný i Hyský...

Zdroj: gol.cz