Jsem už ve fázi, kdy musím myslet na svou rodinu, budoucnost dcery, rodičů, sourozenců, všech, přiznává Stanciu

Jsem už ve fázi, kdy musím myslet na svou rodinu, budoucnost dcery, rodičů, sourozenců, všech, přiznává Stanciu
OBSAHUJE VIDEO

Všem dobře známý špílmachr Nicolae Stanciu zamával Slavii po dvou a půl letech, 112 soutěžních vystoupeních, 26 brankách a 27 gólových asistencích.

Jak už se ví několik týdnů, nejbližší budoucnost stráví exsparťan v barvách čínského celku Wuhan Three Towns FC, který za něj poslal do pražských Vršovic 100 milionů korun a s jeho oficiálním přestavením čekal až na vrchol oslav příchodu čínského nového roku vodního tygra.

Jaroslav Tvrdík přiznal, že mohl rumunského reprezentanta prodat již mnohem dřív. "Ve dvou přestupních obdobích přišla nabídka na Nica, ale my jsme ho dvakrát nepustili, protože jsme ho potřebovali. Teď odchází v situaci, kdy to chtějí obě dvě strany, je to pro něj i pro klub výhodné. Končí mu smlouva, je to hráč určitého věku, dívá se na to logicky tak, že má před sebou poslední kontrakt. A my na to nahlížíme tak, že bychom rádi prostředky do něj vložené získali zpět. Z hlediska sportovních výkonů je jeho přínos absolutně nezpochybnitelný, část titulů, pohárů a všeho, co máme v muzeu, je jeho zásluhou. Z jeho působení u nás jsem nadšený, spokojený a přeji mu úspěšnou další kariéru. Za mě, tak jak jsem Nica poznal, je to milý, hodný, usměvavý a pokorný člověk. Odchází po dohodě obou dvou stran, všichni si to přejeme. Přestup dává logiku sportovně, ekonomicky i lidsky. Chci Nicovi poděkovat a popřát mu hodně štěstí," citoval web slavia.cz slova předsedy představenstva.

Co nejvíc bude Stanciuovi po ukončení sešívané mise chybět? "Všechno. Hlavně kluci, kabina mi bude chybět. Každý, kdo tu pracuje, mi bude chybět. Měl jsem s každým skvělý vztah a budou mi scházet. Radost po zápasech, vítězstvích, trofejích mi bude chybět. Ale takový je fotbal, nadešel čas se posunout. Přišla skvělá nabídka pro klub, kterou přijal. Jsem rád, že ze Slavie odcházím s tolika trofejemi, úspěchy a rekordy. Jsou to věci, které zůstanou navždy v její historii a jsem rád, že jsem toho mohl být součástí. Nebylo to jednoduché rozhodnutí. Fotbalový život je krátký. Nemyslel jsem si, že odejdu tuhle zimu, všechno se ale událo hrozně rychle. Klub věděl, že mi zbývá rok a půl do konce smlouvy, takže to pro něj byla také možná jedna z posledních možností, jak za mě dostat nějaké větší peníze, protože bych mohl za rok a půl někde jinde podepsat jako volný hráč. Takhle jsem to chtěl. Chtěl jsem, až přestoupím, aby za mě klub inkasoval nějaké peníze. Slavia za mě před dvěma a půl lety zaplatila velkou částku a je normální, že ji chce zpět. Takhle to je. Kariéra je krátká a pro mě je tu nová výzva. V létě mi už bude 29 let a kdoví, kolik mi zbývá. Jsem už ve fázi, kdy musím myslet na svou rodinu, budoucnost dcery, rodičů, sourozenců, všech," přiznal na slavia.cz osmadvacetiletý záložník.

Co od svého nového čínského dobrodružství očekává? "Bude to něco zcela nového, něco, co jsem nikdy nezažil. Jdu tam ale sebevědomý. Bude to nový život pro mě a pro rodinu. Doufám, že dosáhneme s mým novým týmem úspěchů a případně vyhrajeme ligu, pokud to bude možné. Budu se snažit jako vždy podávat ty nejlepší výkony. Udělám maximum pro zisk trofejí," uzavřel na stránkách slavia.cz Stanciu, jenž označil svou slávistickou éru za nejlepší časy jeho profesionální kariéry, v rámci níž se zjevil také v FCSB, Al-Ahli nebo Anderlechtu.

Pane Vrbo, dejte tam nějakého Karabce, jestli ho znáte, radil fanda Sparty. Žádná hitparáda, ale Slavia zase vede

Zdroj: slavia.cz