Kdo vše na jihočeském Střeleckém ostrově v tomto týdnu povýšil? Benát, Čadek i Rožboud

Kdo vše na jihočeském Střeleckém ostrově v tomto týdnu povýšil? Benát, Čadek i Rožboud

Personální změny v Českých Budějovicích? Zatímco sportovní úsek povede až do odvolání místo Tomáše Sivoka dosavadní generální sekretář Milan Čadek, novým šéftrenérem akademie se stal Stanislav Rožboud, s tím, že výkonným ředitelem bude Petr Benát, jenž tak povýšil z pozice sportovního manažera.

"Funkci šéftrenéra a zároveň trenéra devatenáctky bude nově vykonávat Sláva Rožboud, tedy odchovanec klubu, bývalý mládežnický reprezentant s trenérskými zkušenostmi ze zahraničí a samozřejmě držitel nejvyšší trenérské licence. Chceme i nadále rozvíjet úroveň mládežnického fotbalu v Jihočeském kraji, věnovat se pohybové gramotnosti dětí v mateřských i základních školách, ještě více prohloubit spolupráci s partnerskými kluby v regionu a samozřejmě vychovávat nejen špičkové profesionální sportovce a reprezentanty, ale především mladé lidi s morálními principy a hodnotami, kteří budou připraveni i do nesportovního života," informoval na stránkách dynamocb.cz Benát.

Exligový záložník pracuje v tamní akademii již od jejího vznku. "Je mi upřímně líto, jaké zásadní události se za poslední měsíce v Akademii udály. Práce s mládeží by měla být koncepční a dlouhodobě systematická. Jsem si jistý, že směr, kterým jsme se v minulých třech a půl letech vydali, je správný. Největší devízou naší akademie jsou trenéři a osoby v ní pracující, kteří v tuto chvíli potřebují klid na svou práci a věnovat se tomu nejdůležitějšímu, sportovnímu a osobnostnímu rozvoji samotných hráčů. Pevně věřím, že tomu tak nyní již bude," uzavřel na dynamocb.cz jednačtyřicetiletý Benát, jenž si v minulosti zahrál i za Teplice či polský celek Arka Gdyně.

Majitel Dynama připomíná Drobnému člověka, který si koupil hračku a pak zjistil, že nemá na nové baterky

Zdroj: dynamocb.cz