Kde zakotví Tielemans? Rodgers by ho rád viděl ještě pár let u Lišek, ale trojlístek dravců má navrch

Kde zakotví Tielemans? Rodgers by ho rád viděl ještě pár let u Lišek, ale trojlístek dravců má navrch

Už v barvách Anderlechtu vzbuzoval svým talentem obdiv a jeho jméno bylo skloňováno ve spojitosti s celou řadou zvučných adres. Belgický středopolař Youri Tielemans dal ale postupnou cestu a přijal nabídku Monaka, později pak Lišek. Nikdo dnes nepochybuje, že čtyřiadvacetiletý belgický reprezentant již Leicester City přerostl, navíc se proslýchá, že již během tohoto léta by mohl změnit klubovou příslušnost.

Jeho schopnosti obdivují napříč Premier League a všichni se shodnou na tom, že mu tato soutěž náramně sedí. I proto se očekává, že Tielemans sice dá v létě Liškám sbohem, ale na Ostrovech bude pokračovat i nadále.

V roce 2019 jej Licester získal za 40 milionů liber a rozhodně se nejednalo o špatný nákup. Dnes už je jeho cena mnohem vyšší, ale anglický klub je také tlačen do řešení, jestli jej s hráčem bude pojit budoucnost jen do léta či déle.

Tielemans má platnou smlouvu ještě na 18 měsíců a kouč Brendan Rodgers by s ním rád počítal i nadále, ale pokud se belgický záložník nedomluví na prodloužení kontraktu, bude v létě prodán, aby jej Lišky nemusely pouštět o rok později zdarma.

Ve hře o jeho služby jsou především Liverpool a Manchester United, pozadu pak čeká na svou šanci Chelsea. Někteří televizní experti hovoří o Stamford Bridge jako o nejvhodnější adresy, kde by hráči mohl sednout herní styl ordinovaný koučem Thomasem Tuchelem, jiní očekávají, že si to v létě o jeho zisk rozdají Reds s Rudými ďábly.

Zdroj: express.co.uk