Kozel zavzpomínal na časy na Julisce a do libereckého dresu převlékl záložníka Dukly i stopera Sparty

Kozel zavzpomínal na časy na Julisce a do libereckého dresu převlékl záložníka Dukly i stopera Sparty
OBSAHUJE VIDEO

Slovan Liberec byl tento týden na "nákupech" v Praze, s tím, že jednou hrábl na Letnou a podruhé na nedalekou Julisku.

Do obrany přivedl podještědský soubor urostlého třicetiletého stopera Lukáše Štetinu, který přišel pod Ještěd na půlroční hostování.

Do záložní řady pak severočeský celek angažoval třiadvacetiletého středopolaře z Pobřeží slonoviny Mohameda Doumbiu.

Obě čerstvé akvizice Liberce spojuje skutečnost, že se nimi svého času pracoval v Dejvicích právě hlavní trenér Luboš Kozel.

"Ano, určitě to byl ten hlavní důvod a jsem moc rád, že jsem tady. Budu rád, když se bude dařit mně, ale samozřejmě v první řadě týmu. Bude dobré, když se budeme těšit na každé utkání a budeme mít z fotbalu radost. Pocity jsou příjemné, je to samozřejmě změna, ale těším se na to, co mě čeká," vzkázal na stránkách fcslovanliberec.cz střední obránce s minulostí v Nitře i Metalistu Charkov.

Ten by měl utvořit stoperskou dvojici s exletenským Plechatým. "Prakticky se znám téměř se všemi, ať už na klubové úrovni či národní. S Plechym jsme odehráli pár zápasů v přípravě, možná i v soutěžních utkáních. Na to se velmi těším a doufám, že nám to spolu bude klapat," přidal na klubovém webu Štetina.

Pokud jde o Doumbiu, ten opouští Prahu 6 po čtyřech letech, 21 prvoligových a 56 druholigových startech, s tím, že v novém působišti si plácl na kontraktu do června 2024. Naskočit však bude moci až s dotažením všech formalit ohledně víz, což ještě může nějakou dobu trvat.

"Jsem moc šťastný, že jsem podepsal smlouvu se Slovanem a dostal se do takového týmu. Líbí se mi zdejší pěkný stadion i klidné město. Budu se snažit bojovat za nový klub a podávat co nejlepší výkony, aby byl tým úspěšný. Jsem rád, že se vracím zpět do nejvyšší soutěže a budu moct hrát náročnější zápasy proti kvalitnějším týmům, abych se mohl zlepšovat. Trenér říkal, že mi věří a že doufá, že budu odvádět maximum pro tým a že po delší pauze budu natěšený na fotbal," zakončil na fcslovanliberec.cz rodák z Abidžanu.

Alijagič má vynikající koncovku, takových útočníků moc v Česku nevidím, hlásí Piták

Zdroj: fcslovanliberec.cz