Podle Karabce určitě žije šance na postup: Kdybychom hráli kombinační fotbal, co jsme chtěli, tak bychom Partizan přehráli

Podle Karabce určitě žije šance na postup: Kdybychom hráli kombinační fotbal, co jsme chtěli, tak bychom Partizan přehráli
OBSAHUJE OHLASY

I když Sparta nezačala domácí souboj s Partizanem špatně, postupem času její ofenzivní aktivita uvadala a pouhá jedna střela na branku i jeden roh opravdu nejsou žádná hitparáda. Také proto si bělehradský obr odvezl do Srbska těsnou výhru 1:0.

Jak vše hodnotil mladík Adam Karabec, jenž nechyběl v základní sestavě? "Na soupeře jsme se připravovali, věděli jsme, že to bude hodně soubojový tým. Chtěli jsme se dostávat víc na balon, což si myslím, že určitě mělo být lepší, měli jsme víc držet míč, pak bychom byli takového soupeře schopni přehrát. Měli jsme dobrý vstup, mohli jsme v úvodu dát gól, to by pomohlo. Nevyšlo to, pak už jsme se do toho nedostávali a nakonec jsme dostali gól. To už pak bylo pozdě," krčil rameny letenský teenager.

Z tribuny se zdálo, že výkon domácích měl klesající tendenci. "Je to tak. Začátek byl dobrý, tak jsme to chtěli. Ale musíme vydržet takovým tempem celý zápas, dokud neuděláme nějaký dobrý výsledek. A ne aby to klesalo," přidal na webu sparta.cz spoluhráč Hložka, Čvančary, Suchomela a spol, jehož tým na jaře podruhé neskóroval. "Měli jsme nějaký gól dát, pár situací tam na to bylo. Ale je jasné, že těch situací by mělo být mnohem víc."

Jak silní mu přišli hosté? "Právě souboje byly to hlavní, co měli dobré. Snažili se to hrát přes vysokého útočníka a podržet míč, což se jim občas dařilo. Jinak si myslím, že kdybychom hráli kombinační fotbal, co jsme chtěli, tak bychom je přehráli," uvedl po závěrečném hvizdu záložník.

A co šance na postup do další fáze? "Podle mě šance určitě žije, cítím, že ten soupeř se dá přehrát. Kdybychom tam hráli jako tady v úvodu zápasu, tak to můžeme zvládnout. Samozřejmě tam budou mít podporu domácího publika, ale zvládnout se to dá. Takže určitě hlavy nahoru," nabádal k optimismu osmnáctiletý odchovanec Sparty, jehož mužstvo čeká nedělní výjezd na jabloneckou Střelnici.

Nejlepší pralesní posila historie? Tento anglický klub si pořídil za 5 liber start legendárního Brazilce Carlose...

Zdroj: sparta.cz