Pro Spartu neplatí, že může hrát jen s talenty, tvrdí Vrba a přesto dodává: Teď nemáme vytipovaného žádného hráče

Pro Spartu neplatí, že může hrát jen s talenty, tvrdí Vrba a přesto dodává: Teď nemáme vytipovaného žádného hráče

Hráči Sparty nebyli podle Pavla Vrby tak aktivní, jak by si realizační tým představoval a také proto neuhráli v bojovném čtvrtečním duelu EKL s Partizanem výsledek, na jaký původně pomýšleli.

Sparta přitom v sezoně problémy se střílením branek neměla. "V podzimní části jsme byli v ofenzivě lepší. Měli jsme víc pokusů vstřelit branku. Teď se do tolika šancí nedostáváme. Proč to tak je, nevím. My nechceme způsob hry měnit. Nedaří se nám to a neprosazujeme se ani individuálně. Jsem z toho nešťastný a zklamaný," přiznal na webu sparta.cz osmapadesátiletý odborník.

Protože jdou zápasy v rychlém sledu, dá se vůbec něco s onou situací dělat? "Když to vezmete odzadu, zvládli jsme pohárový zápas se Slavií, nepříznivý vývoj s Plzní jsme uhráli tak, že jsme remizovali 2.2. Dominance doma by ale měla být vyšší. Neprosazovali jsme se tak, jak bychom si představovali. Spousta hráčů dostává příležitost, nějak se nám to ale nedaří. V útočné fázi ale nejsme tak aktivní, jak jsme byli třeba na podzim a jak bychom si představovali," přidal explzeňský stratég, který se vyjádřil také ke stavu hrací plochy. "Těžko se můžeme vymlouvat na terén. Byl pro oba mančafty stejný. Terén mohl být lepší, ale i naše hra. Já se přiznám, že mám spíš rád kombinační fotbal. V některých fázích je to na terénu lepší zjednodušit. Typologicky jsou tu ale hráči, kteří nenakopávají."

Jak se mu líbili mladíci? "Vitík a Karabec nejsou hráči, kteří by se zkoušeli. Jsou v kádru celou dubu, co jsem tady. Jsou to talentovaní hráči. Bavíme se o nich, že by měli být budoucnost Sparty. Musíme ale mít výsledky. Pro Spartu neplatí, že může hrát jen s talenty. Když nemáme výsledky, je to neakceptovatelné. Když budeme mít talentované hráče a výsledky, bude to super," zaznělo z úst někdejšího kouče českého národního mužstva.

A co neustálá zranění? "Nerozumím tomu, proč máme zraněné hráče. Nedokážu na to odpovědět. Zabezpečení máme na velmi vysoké úrovni. Někdy možná až moc přemýšlíme, že jsme zranění a musíme se doléčit. Někdy je to možná i o hlavě hráčů. Oni sami musí vědět, jestli je to tak vážné, že nemohou nastoupit, nebo se s tím dá hrát," uzavřel na klubovém webu sparta.cz Vrba, jenž potvrdil, že i když do konce přestupového období zbývá pár dní, jeho zaměstnavatel už nic podnikat nemusí. "Spíš nás mrzí, že jsme měli a máme zraněné hráče, kteří se dávají do kupy. Strašně nám chyběl Láďa Krejčí, který je pro nás v ofenzivě moc důležitý. Momentálně nemáme vytipovaného žádného hráče."

Obávám se, že Vrba vychází z pragmatismu, kterým jsou body a na řadu věcí musí rezignovat, míní Csaplár

Zdroj: sparta.cz