Inter překvapivě nestačil na Sassuolo, Juventus v derby nepřesvědčil a nechal FC bod, Barák se trefil za Veronu

Tahákem 26. kola italské Serie A je nedělní zápas mezi Fiorentinou a Bergamem. Týmy z čela tabulky mají týmy z jejího konce. Který z aspirantů na titul ztratí?

Dotahování Juventusu na čelo Serie A se zastavilo. Biancoeri remízovali už druhý zápas v řadě, třetí ze čtyř, když po nepřesvědčivém výkonu si odnesli jediný bod ze zápasu s Turínem.  Městské derby sice černobílí začali lépe, když se po rohu trefil de Ligt, potom ale v podstatě přenechal hostům hřiště a ti po zásluze Belottim v druhé půli po akci Brekala vyrovnali.

V prvním sobotním utkání bylo jasné po 30 minutách, když se z v zápase Sampdorie s Empoli dvakrát trefil Quagliarella a takříkajíc, vzhledem k tomu, že Empoli za celých devadesát minut přes větší držení míče (42 vers. 58 procent z perspektivy domácích) jen dvakrát trefilo prostor Falconeho branky, bylo "vymalováno." Janovští se díky třem bodům poněkud odpoutali od sestupových vod a naopak se přiblížili středu tabulky obývanému právě týmem z Empoli. Už desátý gól sezóny vstřelil za Veronu český záložník Antonín Barák, který se prosadil hned v páté minutě zápasu na AS Řím. Jeho Verona po 20. minutách dokonce vedla 2:0, svěřenci Joseho Mourinha nicméně dokázali v druhé půli vyrovnat a tak se utkání skončilo smírně. Velké překvapení se pak na závěr sobotního programu odehrálo v Salernu, kde vedoucí tým soutěže AC Milan klopýtl proti týmu v tabulce poslednímu. AC se sice v souladu s prognózami už v páté minutě dostalo do vedení Salernitana nicméně dokázala otočit a vedoucí tým Serie A tak byl nakonec ríd, že mu Rebic trefil bod.

Domácí Fiorentina si poradila s Atalantou, když takticky vedené utkání rozhodla v 56. minutě zimní posila z Herthy Krzysztof Piatek.