Je to největší zápas sezóny, hlásí před východomoravským derby zlínský Cedidla. Výjimečný zápas, souhlasí Holzer ze Slovácka

Je to největší zápas sezóny, hlásí před východomoravským derby zlínský Cedidla. Výjimečný zápas, souhlasí Holzer ze Slovácka

Nejen Sparta se Slavií nebo Jablonec s Libercem hrají v nejvyšší české fotbalové soutěži vyhrocené derby. Jedna regionální rivalita už pár let narůstá i na východě Moravy, kde význam soubojů mezi Slováckem a Zlínem stále silněji pociťují i samotní hráči.  

Podzimní zápas skončil jednoznačnou výhrou 3:0 domácího Slovácka, přičemž Zlín podle komentářů nedostal “čuchnout.” Nyní si žlutomodří věří víc. Už proto, že po porážce na Bohemians se jim podařilo v úterý sezónu restartovat do úspěšnějšího módu. A věří, že proti regionálnímu sousedovi , který je v tabulce o šest pozic nad nimi potvrdí odvěkou moudrost, že papírové předpoklady v derby neplatívají.

“Pro mě osobně je to určitě největší zápas sezony. Navíc, když hrajeme doma před svými fanoušky, tak se moc těším a věřím, že uspějeme!“ přeje si bek domácích Martin Cedidla, který nemá problém přiznat, jak moc jeho týmu pomohla úterní výhra nad Libercem. “Podařilo se nám udržet nulu. Zvedlo nám to sebevědomí a prodloužilo nám to domácí sérii bez porážky. Věřím, že se nám tuto sérii podaří protáhnout co nejdéle,“ hlásí obránce. “Klíčové bude hlavně abychom navázali na výkon, který jsme předvedli proti Liberci. Kvalitně bránili a bojovali,“ vidí jednoduchý recept na tým regionálního rivala.

“Těším se tam jako na každý zápas, byl jsem tam rok na hostování. Tehdy jsme tam hráli Evropskou ligu, takže něco jsem tam zažil, ale teď jsem ve Slovácku a hlavní cíl je ve Zlíně zvítězit,“ konstatuje krajní hráč Slovácka Daniel Holzer, kterého nejvíc elektrizuje atmosféra utkání. “Už teď se Slavií byla škoda, že nebylo víc lidí, protože by nám to určitě pomohlo. Na derby již je povoleno padesát procent kapacity, tak je dobře, že to utkání bude mít atmosféru a v dalších zápasech to bude úplně puštěné a bude to ještě lepší. Na to se těším, protože ligové zápasy by měly mít diváckou kulisu a atmosféru,“ dodává..

zdroj: fcslovacko.cz/fcfastavzlin.cz