Zápas o šest bodů? Záleží zda honíme Teplice či někoho jiného, míní před klíčovým záchranářským duelem Páník

Zápas o šest bodů? Záleží zda honíme Teplice či někoho jiného, míní před klíčovým záchranářským duelem Páník

Na to, že po podzimu byly oba týmý poměrně beznadějně přibity ke dnu tabulky zahájili Karviná i Teplice jarní část ligy nad očekávání dobře. Karviná si ve dvou zápasech připsala čtyři body, Teplice dokonce oba jarní zápasy vyhrály. Až teprve nedělní vzájemný souboj na teplických Stínadlech nicméně skutečně ukáže, kdo opravdu vyplouvá ze sestupových vod.   

Klidnit v kabině určitou formu euforie. Tento problém v Teplicích opravdu dlouhou dobu neměli. Teď recept na jeho řešení potřebují najít co nejdřív. V neděli na sever Čech přijede Karviná. Se záměrem přiblížit si alespoň barážové pozice. “Je pravda, že nejsme na takové série zvyklí. Doufám, že to bude v pohodě, určitě tam bylo spoustu emocí, protože takovým způsobem, co se povedl nám v Ostravě, už se dlouho nevyhrálo,” konstatuje trenér Teplic Jiří Jarošík a připouští, že zápas se Slezany by mohl být  zlomový. “Jo, to cítíme všichni. Bude to těžký zápas, Karviná hraje o vše. Nevím, s jakým plánem k nám přijde, ale start jara jí taky vyšel, má čtyři body. Myslím, že u nás bude hrát o vše. Když prohraje, tak to může v této sezoně zabalit,” hlásí Jarošík s tím, že neočekává příliš koukatelný fotbal.

To kouč Karviné Bohumil Páník si tlak zápasu o šest bodů nepřipouští.  “Záleží, zda honíme Teplice nebo někoho jiného. Jsou tam další a další mančafty. Někdo může udělat špatnou sérii. My každopádně potřebujeme vyhrávat, abychom dostali pod tlak ostatní týmy a byli v dostřelu před nadstavbou. Říkám to pořád – je úplně jedno, s kým ty body uděláme. My je prostě potřebujeme,” hlásí na webu Karviné Páník. A nabízi i lakonický recept, aby pro jeho barvy zápas dobře dopadl. “Kluci musí opět tvrdě pracovat,” tvrdí. Což bude asi pokyn obou trenérů.

zdroj: fkteplice.cz/mfkkarvina.cz