Norsko neklaplo ani napotřetí. A jablonecký Pleštil upřímně připouští, že ho to rozladilo

Norsko neklaplo ani napotřetí. A jablonecký Pleštil upřímně připouští, že ho to rozladilo

Už dvakrát měl křídelník Jablonce Dominik Pleštil nakročeno na sever. Už třikrát kolem něj kroužilo laso norského mistra Bodö/Glimt. A už třikrát jej dokázalo minout. V tomto přestupovém období byl přitom potenciální přestup nejblíže.  

Zklamání ani nezakrývá. Ale potřebuje se co nejrychleji zkoncentrovat na ligu. Kde jeho domovský Jablonec hraje o přežití a po pouštění žilou na přestupové frontě na něj Petr Rada bude spoléhat zase o kousek víc. I tak ale dvaadvacetiletý záložník ví, že jeho první zahraniční angažmá bylo nedaleko. A stále to kouše. “Teď už bylo zklamání velké. Přestup byl blízko, se všemi hráči i trenéry jsem se už seznámil a první čtyři dny pak byly pro hlavu hodně náročné. Byl jsem už i trochu odevzdaný," popisuje své pocity v rozhovoru pro web Sport.cz Dominik Pleštil.

V polovině ledna všechno vypadalo na dobré cestě. Kluby byly v podstatě domluveny, když Bodö má o Pleštila zájem dlouhodobě, Miroslav Pelta by se vzhledem ke stavu financí Jablonce též přestupu nebráníl a dvaadvacetiletý fotbalista s Nory už několik dní i trénoval na tréninkovém kempu ve Španělsku. Jenomže pak přišly zdravotní testy. “Nelíbil se jim můj dech. Věděli sice, že jsem prodělal zápal plic a covid, báli se však, že tam budou nějaké následky. Na vyšetření v Česku se ukázalo, že plíce jsou v pořádku a jsem zdravý, ale mám podezření na astma. Nejde o nic hrozného. Dostal jsem nějaké léky a teď potřebuji jen dotrénovat, abych se dostal zpátky do kondice. Myslím, že brzo budu zpátky a všechno bude v pohodě," přiznává Pleštil.

A stále doufá, že se na sever Norska podívá. Že nabídka úřadujícího norského hegemona neskončila třetím kolem. “Můj manažer pan Hrdlička s nimi mluvil a byli z toho taky smutní, snažili se o mě dlouho a už to bylo blízko. Říkal mi, že jen chtějí vědět, že jsem schopný fungovat na sto procent a že čtvrtý pokus nejspíš přijde znovu v létě," hlásil pro Sport.cz  krajní záložník, jehož nyní tak čeká boj o místo v základu Jablonce a s tím spojený boj o záchranu.

zdroj: Sport.cz