Pokouším se o různé blbosti, hlásí po vstřelení kandidáta na gól roku ostravský Pokorný

Pokouším se o různé blbosti, hlásí po vstřelení kandidáta na gól roku ostravský Pokorný
OBSAHUJE OHLASY

Už to vypadalo, že se Ostrava s Olomoucí rozejde bezbrankovou remízou. Hrála se poslední desetiminutovka a domácím hrozilo, že po překvapivé prohře s Teplicemi si připíšou další ztrátu. Pak se ale po přetaženém rohu a před branku vráceném balónu pověsil “hlavou dolů” do vzduchu Jakub Pokorný a fantastickými nůžkami rozhodl o tom, že v Ostravě zůstanou všechny tři body.   

Spekulovalo se, jestli Baník nadobro neopustí. Nemá být úplně nejpreferovanější volba pro trenéra Smetanu a zájem o jeho služby má mít Liberec, kde koučuje “starý známý” trenér Luboš Kozel.. Neočekávalo se, že by proti Olomouci měl nastoupit v základní sestavě.  Při absenci Svozila se vedle Lischky nabízela spíš zimní posila Martin Chlumecký. Ondřej Smetana nakonec vsadil na Pokorného. A ten se mu kromě participaci na udržené nule, příjemné to změně po čtyřgólovém přídělu proti Teplicím, odvděčil i vítězným gólem. Vstřeleným stylem, který jeho nadřízenému ne úplně imponuje.

“Pokouším se o různé blbosti. Někdy mě za to pokárá trenér, jindy spoluhráči, ale snažím se si to užívat,” komentoval odvážný způsob zakončení po zápase v rozhovoru pro web iDnes Pokorný a přiznává, že obří úspěšnost nemá. “Něco takového vám sedne jednou z deseti pokusů. A mi to vyšlo zrovna se Sigmou,” dodává. Zápas s Olomoucí si užil, i když sportovně uznal, že remíza by utkání slušela. “Byl to hodně vyrovnaný, soubojový zápas. Olomouc si nezasloužila prohrát. Měla dvě obrovské šance, kdy nás podržel brankář. Jinak to bylo skoro bez šancí. Bylo to o jednom gólu, který se povedl nám. Za remízu bychom se asi nezlobili my, ani soupeř,” zhodnotil utkání.

A též prozradil, že jej změna dresu, nejen kvůli dnešnímu gólu asi nečeká. “Pánové z vedení Grussmann i Bělák mi říkali, že mě nepustí. Vypadalo to, že bych mohl odejít, jenže Svozka minule dostal čtvrtou žlutou kartu a musel jsem ho nahradit. Přestupní termín ale končí za tři dny. Mám tady smlouvu a když zůstanu, udělám vše pro to, abychom uspěli,” objasnil Pokorný pro iDnes svoji nejbližší budoucnost.

zdroj: iDnes