Jsem tam od toho, abych balóny zastavoval, takže se to snažím dělat, komentoval svůj výkon v Budějovicích plzeňský hrdina Staněk

Jsem tam od toho, abych balóny zastavoval, takže se to snažím dělat, komentoval svůj výkon v Budějovicích plzeňský hrdina Staněk
OBSAHUJE OHLASY

Dalo by se říci, že to bylo takové typické plzeňské vítězství. O jeden jediný gól, v zápase, kde tým aktuálně figurující na prvním místě ligové tabulky, zase nikterak velkou převahu neměl. Nebo přesněji, který se v posledních minutách o tři body hodně bál. Za to, že si je nakonec veze na západ Čech může děkovat především svému gólmanu Jindřichu Staňkovi, který v závěru lapil hned několik nebezpečných střel Jihočechů.     

“Čisté konto vždycky potěší, ještě, když za to jsou tři body, takže je to fajn,“ lakonicky Staněk pro webové stránky Plzně okomentoval svůj výkon, který jej pravděpodobně pošle do sestavy kola. “Jsem tam od toho, abych balóny zastavoval, takže se to snažím dělat a jsem rád, když se daří mně i týmu,“ nesnažil se řešit zásluhy. Faktem je, že především šance Tolny ve třetí minutě nastavení po brance přímo volala. Ale Staněk se stihl přesunout, Tolno jej trefil a branka Pavla Buchy ze 75 minuty tak stačila na vítězství. 

Pro záložníka Plzeňských, který nevyniká zrovna urostlou postavou, bude vedle tří bodů zapamatovatelná i skutečností, že ji vsítil hlavou. To se mu až tak často nestává. Respektive, jak sám říká, nestává se mu to vůbec. “Asi si ani nevzpomenu, možná tak v přípravce, že bych někdy dal gól hlavou,“ usmíval se po zápase. “Hned se mě zmocnila euforie, jak jsem viděl míč v síti. Byla to pro mě těžká situace. Balon byl ve vzduchu, snažil jsem se ho ideálně udeřit, aby to šlo na bránu a ono to tam zapadlo asi nejlíp, jak se dalo,“ popisoval Bucha okolnosti trefy, která Plzni přihrála vítězství.

Spokojený tak musel být i Michal Bílek. “Šlo o nesmírně těžké vítězství. Domácí hráli velmi dobře, měli tam hned několik brankových příležitostí. V prvním poločase jsme měli velké problémy, ale ve druhém jsme to zlepšili, dali krásnou branku a tahle výhra je hrozně cenná,“ hlásil trenér aktuálního lídra soutěže, který též vyzvihl svého gólmana. “Staněk byl naším nejlepším hráčem, podržel nás během zápasu, a hlavně i v závěru, kdy tam bylo několik situací, které zaváněly brankou. Dnes podal super výkon a jsme za to moc rádi,“ konstatoval Bílek.

zdroj: fcviktoria.cz