Že budeme mít po třech jarních zápasech devět bodů? To by mě nikdy nenapadlo, přiznává Jarošík

Že budeme mít po třech jarních zápasech devět bodů? To by mě nikdy nenapadlo, přiznává Jarošík

Za devatenáct zápasu podzimu získali pouhých 11 bodů. Horší byla jen Karviná a vypadalo to, že Teplice baráž prakticky nemůže minout. Po třech jarních zápasech už - v neúplné tabulce - na baráž nejsou, bodů získali víc než Sparta i Slavie a na Stínadla se po dlouhé době vrátil fotbalový optimismus.  

Pravděpodobnost 25 ku jedné, zhruba čtyři procenta, v průběhu času vyjadřovala - skrze kursy sázkových kanceláří - možnost, že by po třech jarních kolech byly Teplice neztratily ani bod. Nevsadil by si to ani jejich trenér. “Určitě by mě to nenapadlo. Hlavně jsem nikdy nic nepočítal. Zabýval jsem se jen dalším zápasem. Ještě je spoustu bodů před námi. Je to krásné, ale tabulka je hodně vyrovnána. Každý může porazit každého,” hlásil po úspěchu proti Karviné v rozhovoru pro web iSport kouč klubu ze Stínadel Jiří Jarošík. A snaží se tým držet na zemi. 

Přitom sám tvrdí, že výsledky až takovým překvapením nejsou, že Teplice měly na podzim v některých zápasech smůlu. “Asi se budu opakovat, ale troufám si tvrdit, že už na podzim jsme měli zápasy, ve kterých jsme nehráli špatně. Jen jsme nebodovali. Karviná nám mohla sebrat body, ale neproměnila šance. To samé v prvním jarním kole Bohemka. Je to i o štěstí, které se nám nyní vrací,“ nelítá v oblacích ani trenér. A pochvaluje si konkurenci, kterou mu klub dokázal přes zimní přestupové okno v kádru vytvořit. 

Jednoho hráče nicméně vyzdvihuje. Hosta ze Sparty Jana Fortelného. “Forty je náš mozek. Pozice pod útočníky mu hodně sedí. Neuvěřitelně maká pro tým. Vletí do všeho. Mnohdy to vypadá, že už nemůže, ale on ze sebe vždycky ještě něco vyždíme. Doufám, že mu vydrží zdraví, energie a chuť jakou má nyní, protože vypadá výborně. Navíc kope i skvěle standardky. Když jsme přišli k týmu, nelíbily se nám. Zapracovali jsme na nich. Máme je nebezpečné a před zápasem jsme si říkali, že to může být jedna z našich silných zbraní,“ hlásí pro iSport Jarošík, který nyní věří, že jeho týmu vítězná vlna vydrží co nejdéle.  Třinácté místo na skóre s tím, že týmy pod Teplicemi mají k zápasy k dobru příliš jistoty směrem k bezstarostné záchraně totiž zatím nenabízeji.

zdroj: iSport.cz