Do Pardubic míří talent z Letné Patrák. Vrba si ho v zimě vybral ze sparťanského béčka

Do Pardubic míří talent z Letné Patrák. Vrba si ho v zimě vybral ze sparťanského béčka

Jednadvacetiletý útočník Vojtěch Patrák má namířeno z fotbalové Sparty na hostování do konce sezony do Pardubic. Ačkoliv kluby ještě přesun mladé pušky nepotvrdily, podle zjištění serveru Sport.cz má již Patrák v registrační databázi FAČR hostování uvedeno.

Přestupní termín v Česku končí úterní půlnocí, takže lze očekávat více obdobných přesunů na posledních chvíli. Pardubice čeká shodou okolností od 17:00 dohrávka odloženého zápasu 20. ligového kola se Slováckem a Patrák by měl být Východočechům již údajně k dispozici.

V loňské sezóně talent sbíral zkušenosti v druholigové Jihlavě a v zimě si jej pak kouč Vrba spolu se třemi dalšími talenty vybral ze sparťanské rezervy do hlavního mužstva klubu z Letné. „Pro nás bylo strategickým bodem mít béčko ve druhé lize. Jsem strašně spokojený, jak ji kluci zvládají. Zlepšují se rychleji, než jsem si myslel. Dobrým příkladem je Adam Gabriel, který pravidelně trénoval s áčkem, což mu dost prospělo. Nyní by měl dostávat větší prostor než na podzim," avizoval v přípravě sportovní ředitel letenského klubu Tomáš Rosický.

V zimě tak s áčkem fotbalistů v rudých dresech trénovali Sejk, Suchomel, Ryneš a právě Patrák. „Jde o velký krok, uvidíme, jak ho budou zvládat. Všechno bude záviset na tom, jak se ukážou v přípravě," sdělil při jejich přesunu Rosický.

V áčku Sparty se zatím nejvíce z výše uvedené čtveřice prosadil Suchomel, který si za letenský klub zahrál v pohárovém derby na Slavii i proti Partizanu Bělehrad v Evropské lize. Sejk pak zamířil ještě před začátkém jarní části české nejvyší fotbalové soutěže do Teplic, kde hned v prvním jarním kole sestřelil Ostravu dvěma góly.

Zdroj: Sport.cz

Katar chystá fotbalové mistrovství. Dělníci umírají horkem a v poušti roste drahý zelený trávník