Stihne Schick baráž proti Švédům? Zraněný útočník se ozval na Instagramu

Stihne Schick baráž proti Švédům? Zraněný útočník se ozval na Instagramu

Lýtko Patrika Schicka, respektive aktuální trhlina v něm, je z hlediska perspektivy českého národního týmu, zřejmě nejsledovanější kousek planety. Sám útočník, který se zranil v posledním bundesligovém kole v zápase s Mainzem, je ohledně tempa své rekonvalescence optimistický.  

Uzdraví se nebo se neuzdraví? To je oč tu běží. Šance národního týmu na hrotu se Schickem jsou v baráži proti Švédsku dozajista výrazně vyšší než s Vydrou, Hložkem nebo třeba Krmenčíkem. Sám střelec se ke svým šancím zasáhnout do utkání, které se odehraje 24. března a bezesporu pro reprezentaci bude zápasem roku, vyjádřil na svém Instagramu následovně:  “Bohužel trhlina v lýtku mě vyřadí na několik týdnů ze hry. Pro baráž je to samozřejmě komplikace, nicméně je reálné, že budu fit. Děláme maximum a věřím, že to bude v pohodě a budu připravený,” hlásí Schick.

Ještě jednou: Schick je pro české naděje přejít - nejprve přes Švédsko, následně přes vítěze duelu mezi Ruskem a Polskem - přes kvalifikaci na mistrovství světa jež se koná letos v listopadu v Kataru naprosto klíčový. Útočník s kořeny v pražské Spartě má letos skvělou formu, když za Bayer Leverkusen v německé bundeslize nastřílel už 20 gólů a ve střelecké tabulce ligy před ním figuruje pouze Robert Lewandowski z Bayernu. V daném kontextu se taktéž spekuluje, že Schicka v létě čeká přestup “výše.” Ve spekulacích ohledně jeho dalších destinací se nejčastěji objevuje Anglie (Arsenal, Manchester City) nebo Borussia Dortmund, kde by mohl nahradit odcházejícího Haalanda.

zdroj: Instagram