Byl jednou nohou v Norsku, měl koupené letenky. Nakonec ale Janošek bude kopat za Baník

Byl jednou nohou v Norsku, měl koupené letenky. Nakonec ale Janošek bude kopat za Baník

V lize to bude už jeho šestá štace. Zahrál si  ní v dresu Zbrojovky Brno, Slovácka, Zlína, Mladé Boleslavi a naposledy Plzně.  Ve třiadvaceti letech má na kontě 101 ligových zápasů. Další čárky do této statistiky přidá v dresu ostravského Baníku. Tam jej “zavál” překvapivý střih na konci přestupového okna.  

 

Už si pomalu kupoval svetr na norskou zimu a česko-norský slovník. Nakonec Dominik Janošek ale zůstává v Česku. V rámci čistky v kádru akuálně druhého týmu tabulky sice opouští západní Čechy, místo prvního zahraničního angažmá - kterým mělo být zmíněné Norsko -  nicméně okusí fotbal na severu Moravy. "Je pravda, že už jsme měli s agentem koupené letenky do Norska, když se ozval Baník. Tahle nabídka mi dává smysl, proto jsem vůbec neváhal ji přijmout. Je pro mě čest tady být," komentoval Janošek rychlou změnu rozhodnutí a svůj přestup do Ostravy. 

Podle Janoškova manažera byl Baník nejlepší volbou ze čtyř nabídek, které záložník dostal. Baník. "Měli jsme čtyři naprosto konkrétní nabídky z Česka i zahraničí, ale ve chvíli, kdy se Dominikovi ozval Baník, už nebylo co řešit. Jednoznačně projevil přání jít do Ostravy," dodává Roman Brulík z RBR SportConsult, která Janoška zastupuje.

Baník jeho příchodem reaguje na  zranění dvou klíčových středních záložníků, Daniela Tetoura a Lukáše Budínského, jejichž místo Janošek zalepí. Podle vedení klubu ale měli v Ostravě bývalého reprezentanta do 21 let v merku dlouhodobě. "Dominik patří do okruhu hráčů, které Baník dlouhodobě sledoval, a jednání jsme teď zintenzivnili poté, co nám ve středu zálohy ze zdravotních důvodů na delší dobu vypadli hráči a bylo zapotřebí nějak zareagovat. Věříme, že Dominik u nás uplatní svůj potenciál," netajil se v komentáří pro web Baníku s dlouhodobým zájmem sportovní šéf ostravských Alois Grussman.

zdroj: fcb.cz