Rudí ďáblové si vezou z Madridu cennou remízu, smírně skončil také boj mezi Ajaxem a Benfikou

Dva velmi rychlé góly odstartovaly úterní program osmifinále Ligy mistrů. Vlahovič se za Juventus na Villarrealu trefil už v první minutě a v prvním zápase své kariéry v Lize mistrů si otevřel střelecký účet už po třiceti sekundách. Havertz na Stamford Bridge mohl předvést něco velmi podobně rychlého, první dva střelecké pokusy ale neproměnil a tak se radoval až v 8. minutě, kdy poslal Chelsea proti Lille do vedení.

Shodou okolností i druhé či lépe řečeno poslední góly pak padaly na obou stadionech ve stejném segmentu zápasu. Ale z Londýně se i podruhé v 63. díky Pulisicovi radovali domácí, ve Španělsku dokázala žlutá ponorka Parejem v 66. minutě srovnat.  Oba zápasy byly relativně vyrovnané a spíše defenzivní, Ve Villarrealu letělo na obě brány dohromady pět střel (Villarreal 3:2), v Londýně viděli diváci o jeden zákrok brankáře více (Chelsea 4:2).

Svěřenci kouče Diega Simeoneho vstoupili do utkání aktivně a hned v 7. minutě byli odměněni trefou Félixe. Atlético i nadále svou agresivitou trápilo Manchester United, který mohl jít po poločase do kabin s dvoubrankovým mankem. Hubený náskok domácích ale nakonec Rudí ďáblové odmazali, když stav na konečných 1:1 srovnal deset minut před koncem Elanga. Benfica doma nakonec uhráli remízu s Ajaxem. Výběr z Amsterdamu vedl po první půli zásluhou Tadiče a Hallera, který vykázal i vlastní branku. O remíze rozhodl po změně stran Jaremčuk.

Chelsea - Lille 2:0
Branky: 8. Havertz, 63. Pulisic

Villarreal - Juventus 1:1
Branky: 1. Vlahović - 66. Parejo

Atlético Madrid - Manchester United 1:1
Branky: 7. Félix - 80. Elanga

Benfica - Ajax 2:2
Branky: 26. Haller vl., 72. Jaremčuk - 18. Tadić, 29. Haller