Jablonec si přivedl z Boleslavi další posilu do boje o záchranu. Po Kadlecovi míří na Střelnici i Mašek

Jablonec si přivedl z Boleslavi další posilu do boje o záchranu. Po Kadlecovi míří na Střelnici i Mašek

Druhý někdejší supertalent se přesunul ze středních Čech do těch severních. Po Václavu Kadlecovi, který relativně překvapivě změnil působiště už dříve získal Jablonec v poslední den transferového okna další posilu. Aktuálně zraněného Dominika Maška.  

Víceletou smlouvu včera v poslední den přestupů podepsal s Jabloncem příbramský odchovanec a někdejší megatalent českého fotbalu Dominik Mašek. Šestadvacetiletý otbalista, který v této sezóně za Boleslav odehrál pouhých 123 minut v rámci pěti zápasů, opouští Boleslav téměř přesně po třech let, když v zimě 2019 přicházel z Bohemians. V Boleslavi se nicméně sužován zraněními výrazněji neprosadi a v jeho rámci absolvoval - opět zraněním ukončení - hostování ve Zlíně.    

“Do Dominika vkládáme naděje, ale v první řadě je potřeba, aby se dal zdravotně úplně do pořádku. I v minulosti prokázal, že je to kvalitní fotbalista a jsme přesvědčeni, že po rekonvalescenci u nás bude nejpozději od léta důležitým členem ligového týmu,“ komentoval transfer pro klubové webové stránky šéf Jablonce  Miroslav Pelta. Ten v tomto přestupovém období získával posily pro svůj tým takříkajíc v low-cost módu, Jablonec v neobvyklém boji o záchranu posílil i zmíněný Václav Kadlec z Boleslavi nebo Jan Silný z Líšně. Mašek je tak třetí ofenzivní doplněk pro jablonecké ofenzivní řady.

Sám fotbalista změnu působiště též vítá. ”V první řadě chci říct, že mám z přestupu velkou radost, protože se teď nacházím v situaci, kdy jsem zraněný. V Mladé Boleslavi jsem skončil, takže jsem rád za příležitost, kterou mi Jablonec dává. Teď budu hlavně pracovat na tom, abych byl co nejdřív zdravotně v pořádku a mohl týmu a celému klubu pomoct k dobrým výsledkům,“ uvedl Mašek v reakci na přestup pro web Jablonce, s tím, že v kabině zná několik hráčů z dřívějších působení včetně bývalého spoluhráče Tomáše Čížka. “Vždycky je to taková první pomocná ruka, když člověk kluky zná a cítí se s nimi dobře. Ale všude, kde jsem byl, jsem neměl problém začlenit se do kolektivu. Těším se i na kluky, co tolik neznám a poznáme se. Dobře znám Tomáše Hübschmana, takže ten mi s tím může v začátcích trochu pomoct,“ uzavírá Dominik Mašek

zdroj: fkjablonec.cz