Celý zápas jsme tahali za kratší konec, připouští Haraslín. Neumím si to vysvětlit, dodává Hložek

Celý zápas jsme tahali za kratší konec, připouští Haraslín. Neumím si to vysvětlit, dodává Hložek

V podstatě především tradiční sportovní klišé padala z Lukáše Haraslína a Adama Hložka v rozhovorech po zápase na Partizanu. I to ukazuje, jak nepovedený výkon v Srbsku Sparta předvedla.

Základní hodnocení Lukáše Haraslína bylo relativně lakonické. “Jsme zklamaní z vypadnutí. Ale bohužel jsme v celé dvojzápase tahali za kratší konec. Těžko se mi to nějak hodnotí hned po zápase, ale dali jsme si vlastně tři vlastní góly. Dovolili jsme Partizanu to, co jsme věděli, že jim dovolit nesmíme. Pouštěli jsme je do brejků, dali nám góly po našich chybách a bohužel jsme kvůli tomu vypadli z pohárů,” okomentoval zápas pro web Sparty křídelník Letenských s tím, že všechny góly si Sparta v podstatě vstřelila sama. “Samé naše zbytečné ztráty,” litoval Haraslín. Navíc připouští, že ani ofenzíva jeho týmu nebyla bezproblémová. 

“Chybí nám finální fáze. Umíme se tam dostávat, přecházíme přes soupeře ve středu, ale zakončení chybí. Možná se do něj málo tlačíme, málo to na sebe bereme. Musíme být dravější v šestnáctce, zkoušet střely z každé pozice. Když nevystřelíš, nedáš gól,” míní Haraslín. V tom se shoduje s oporou Letenských Adamem Hložkem, který pět minut před koncem normální hrací doby zaznamenal jediný, čestný, střelecký úspěch Sparty. “V ofenzivě nejsme silní. Nedáváme góly, a to je pro nás velký problém. Musíme se snažit to změnit a v dalších zápasech střílet góly a napravit to,” tvrdil po zápase Hložek.  

A taky kritizoval sebe i spoluhráče za nepodařený vstup do utkání. “Vůbec nevím čím to bylo. Řekli jsme si, že od začátku zápasu je chceme nahánět a chceme s výsledkem z domácího prostředí něco udělat. Hlavní bylo udržet nulu. To se nám nepovedlo. Dostali jsem dva blbé góly a pak už se třígólové manko špatně dohánělo,” dodává Hložek a připouští zklamání. Svoje i svých spoluhráčů. Nikoliv ale frustraci. Takže v neděli proti Zlínu hodlá najet na vítěznou vlnu.

zdroj: sparta.cz