Na chválení je moc brzy, odmítá euforii teplický kouč Jarošík. Z konfliktu na Ukrajině mu je špatně po těle

Na chválení je moc brzy, odmítá euforii teplický kouč Jarošík. Z konfliktu na Ukrajině mu je špatně po těle
ROZHOVOR

Tři zápasy, devět bodů. Tak skvělý vstup do jara prožívají fotbalisté Teplic, kteří dokázali zvítězit nad Bohemians, na hřišti Ostravy i s Karvinou a z barážových pater se rázem dostali až na současné třinácté místo. Jak se na skvělý začátek druhé poloviny sezony dívá jejich trenér Jiří Jarošík a co říká na začínající válku na Ukrajině?

„Vstup do jara máme velmi dobrý, ale pořád jsou to jenom tři zápasy. Nerad bych tak zbytečně moc chválil. Zvlášť když pro nás vůbec nic nekončí. Jak jsme bojovali v posledních utkáních, tak musíme bojovat i ve zbytku ligy. Pořád jsme na pozicích, na kterých být nechceme," uvedl v rozhovoru pro eFotbal Jarošík.

Vzestup ze sestupových pater se ale každopádně pozitivně odrazil na náladě, která teď panuje v celém klubu. „Já pozoruji hlavně tým a tréninky, jež mají kvalitu. Kluci se předhánějí v tom, kdo z nich vymyslí něco lepšího. Jejich rozpoložení mi samozřejmě dělá velkou radost. Navíc je fajn, když jdete po chodbě a vidíte, že se na vás všichni usmívají. Teď jen  přilákat víc diváků, když už zase mohou chodit na fotbal," přeje si charismatický trenér ze Stínadel.

V čem udělali hráči od jeho příchodu vůbec největší pokrok? „Faktorů, v nichž se kluci zlepšili, bychom našli víc. Nejdůležitější ze všeho však je, že už dokáží zvládat zápasy, které zvládnout prostě musí. Už tam není tolik individuálních chyb jako na podzim, kdy nás stály hodně bodů. Celkově i mužstvo méně fauluje než dřív a hraje koncentrovaněji. Určitě jsme zatím také silnější na míči než na podzim," všiml si Jarošík.

Jednotlivce chválit ale nechtěl. Ato ani nejproduktivnějšího hráče týmu Jana Fortelného, který na jaře nastřádal už pět bodů za gól a čtyři asistence. „I u něj ovšem platí, že tři zápasy jsou příliš krátká doba na to, abych ho tu začal plácat po zádech. Je to mladý a kvalitní hráč, dosavadní výkony však musí neustále opakovat. Sám na sebe si upletl bič, tak uvidíme, zda nastolený trend udrží až do léta," konstatoval progresivní kouč.

Při otázce na vojenský konflikt na Ukrajině však hodně zvážněl a nebylo mu vůbec do řeči. „Abych řekl pravdu, vůbec jsem nevěřil, že k něčemu takovému dojde. Hrozně mě to mrzí. Mám spoustu známých v Rusku i na Ukrajině a je strašlivé, co se tam teď děje. Doufám, že jak rychle to začalo, tak rychle to zas skončí. Když zbytečně umírají mladí lidé, je to hrozně smutné. Myslel jsem na to celý trénink," řekl upřímně Jarošík.

Celá záležitost je pro něj o to nepříjemnější, že jeho manželkou je Ruska, jejíž rodina žije doma v Moskvě... „Ta situace je prostě šílená a vůbec mi z ní není dobře po těle," uzavřel bývalý záložník Sparty i londýnské Chelsea.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.