Slavia bude favorit, ví nováček  LASKu Twardzik, který si Rakousko pochvaluje

Slavia bude favorit, ví nováček  LASKu Twardzik, který si Rakousko pochvaluje

Sešívaní mají pro osmifinále Konferenční ligy jako insidera z druhé strany Dána Emila Madsena, který do Edenu přišel právě z LASKu, v Rakousku tuto roli plní Čech Filip Twardzik.  

Pouhé tři starty má za sebou v dresu LASKu Linec po lednovém příchodu český fotbalista Filip Twardzik, hned se nicméně dostal do centra dění. A to potom, co jeho týmu páteční los v Ženevě přisoudil pro osmifinále Konferenční ligy jeho krajany ze Slavie. Z Twardzika se tak okamžitě stal  kabině ceněný expert. "S klukama jsme se na losovaní koukali. Takže se mě hned ptali, jaký je Slavia klub, a pak na to, jaký mají stadion, fanoušky, trávník a tak. Slavii berou hodně vážně, protože si v posledních letech udělala velké jméno v evropských pohárech," hlásil v rozhovoru pro tn.cz Twardzik.

Fotbalista, který do Rakouska přišel z Trnavy se domnívá, že břemeno favorita bude na českém soupeři. "Za mě si myslím, že Slavia půjde do zápasu jako favorit, právě díky zkušenostem z Ligy mistrů a Evropské ligy. Zároveň ale není garantováno, že by Slavia měla lehce postoupit. Ale respekt máme a bude to určitě těžké. Prostě si to rozdáme ve dvou doufám kvalitních zápasech," hlásí český obránce, který zatím v LASKu neodehrál kompletních 90 minut, ale při dvou ligových startech přispěl k zisku 4 bodů.

A angažmá v alpské zemi si tak rozhodně chválí. Oproti Trnavě, která se drží ve slovenské nejvyšší soutěži na druhém místě hned za Slovanem si sice v tabulce příchodem do osmého LASKu pohoršil, jinak ale vnímá jen pozitiva. Včetně účasti v pohárové Evropě. "Jsem tu měsíc a moc spokojený. Kluci mě rychle přijali a do kabiny jsem zapadl. Je to samozřejmě jiná kvalita, je to mnohem rychlejší. Ale za přestup do Lince jsem samozřejmě rád," zhodnotil novou destinaci pro tn.cz Twardzik. 

zdroj: tn.cz