Čvančara musí dávat víc gólů, tohle je málo, nemá na svého útočníka nízké požadavky Vrba

Čvančara musí dávat víc gólů, tohle je málo, nemá na svého útočníka nízké požadavky Vrba

Dva jarní ligové  zápasy, dva získané body. K tomu navrch vypadnutí z Konferenční ligy s Partizanem Bělehrad. Spartě v podstatě vyšlo jen derby v domácím poháru, kde přejela Slavii. Kdyby tak v neděli neuspěla proti Zlínu, potenciální problémy by již klepaly na dveře trenérské kabiny. Takto si Pavel Vrba mohl na chvíli oddychnout.  

První poločas nebyl ideální. Prvních patnáct minut ze strany Sparty ještě - pokud pomineme simulovaným pádem zlínského Vukadina Vukadinoviče promarněnou šanci Ševců - solidních, potom už se Letenští ale nedokázali proti hlubokému bloku prosadit. Až na začátku druhého poločasu pak skóre otevřel Čvančara. “Konečně se prosadil, což od něj očekáváme,” komentoval první úspěch zimní posily Vrba. “Na základě toho jsme si ho i vytipovali, protože jde o hráče, který má předpoklady, aby nám v útočné fázi pomáhal ještě víc. Věřím, že po prvním gólu se mu uleví, trochu to z něj spadne a bude střílet víc. Potřebujeme od něj víc gólů než tenhle jeden - to je zatím málo,” dodal rezolutně v pozápasovém rozhovoru pro klubové stránky.

Spartu čeká v týdnu seifinále poháru s Jabloncem, příští víkend pak jedno z klíčových utkání jara, derby pražských S v Edenu, které Sparta pro udržení svých mistrovských ambic potřebuje vyhrát. Kouč Sparty proto zarotoval sestavou. A plánuje v tom pokračovat. “Rozhodně nebudeme hrát ve stejném složení. Hlavně proti Jablonci dostanou prostor hráči, kteří třeba proti Zlínu nenastoupili od začátku nebo vůbec. Hrát neustále středa neděle je hodně náročné, z toho změny vyplývají,” připouští Vrba. Proti Zlínu vrátil do sestavy Karabce se Součkem, na levý kraj obrany se pak postail Krejčí starší. A veškerou pozornost směřuje nyní především k derby. “Je fakt, že kdybychom body ztratili, tak při dnešní formě Slavie a Plzně by to pro nás bylo už velice těžké,” uzavírá trenér Sparty.

zdroj: sparta.cz