Rozhodnuto! Češi, Poláci ani Švédi proti Rusku nenastoupí ani kdyby chtěli, FIFA a UEFA práskly do stolu, končí i Gazprom

Rozhodnuto! Češi, Poláci ani Švédi proti Rusku nenastoupí ani kdyby chtěli, FIFA a UEFA práskly do stolu, končí i Gazprom

Ruské fotbalové kluby i reprezentace kvůli vojenskému útoku na Ukrajinu byly do odvolání vyřazeny z mezinárodních soutěží. V prohlášení o tom informovaly FIFA i UEFA.

Ruská reprezentace tak tedy definitivně nenastoupí v kvalifikaci o MS proti Polsku a v případě výhry by ji čekal lepší z dvojice Česko – Švédsko. Nicméně všichni tři reprezentace již uvedly, že proti Rusům nenastoupí. Ruská ženská reprezentace zase přijde o účast na červencovém Euru v Anglii.

„Rozhodly o tom výkonný výbor UEFA a rada FIFA, dva nejvyšší orgány obou organizací, které mohou podobně urgentní případy řešit,“ citoval server irozhlas.cz prohlášení obou organizací.

„Celý fotbal je jednotný a plný solidarity ke všem lidem na Ukrajině. Oba předsedové doufají, že situace na Ukrajině se velmi rychle a výrazně zlepší a fotbal bude nástrojem k míru a jednotě,“ dále uvedly organizace.

Navíc UEFA oznámila, že s okamžitou platností ukončila partnerství s ruskou státní společností Gazprom, která byla hlavním sponzorem jejich nejvýznamnějších soutěží, mistrovství Evropy a Ligy mistrů.

Zdroj: irozhlas.cz, uefa.com, fifa.com