Pro gólmany nemám slabost, naopak velmi přísné oko, tvrdí hradecký Koubek

Vystřídat brankáře - pokud se nejedná o zranění už ve 27. minutě se až tak často nevidí. Hradecký Vilém Fendrich si této “speciality” užil v posledním kole proti Slavii, kdy ze hřiště odcházel po necelé půlhodině se třemi inkasovanými góly. Přičemž dva z nich šli za ním.

Zápas s úřadujícím mistrem se Hradci nepovedl. Proti Slavii prohrávali po dvou minutách, po půl hodině bylo za stavu 0:4 rozhodnuto. Jedním z velkých faktorů tohoto debaklu byli gólmani Votroků. Ani jednomu z nich se zápas nepovedl. A kouč domácích Miroslav Koubek je v tomto aspektu velmi radikální. “Pro brankáře nemám slabost. Vyžaduju od nich hodně. Mám na ně velmi přísné oko. Když jsem nespokojený, tak to dám najevo, ale samozřejmě řeším, co se dá zlepšit. Asi to se mnou nemají úplně lehké, protože přečtu tu chybu. Jiní ji nevidí, ale já ano,“ komentoval svůj postoj k nejcitlivějšímu fotbalovému postu v rozhovoru pro deník Sport Koubek.

Z toho pramenil i rozhodný tah v 27. minutě zápasu proti Slavii. “Bylo to kvůli výkonu,“ komentoval Koubek rychlou výměnu, kdy se z brány pakoval Fendrich a nastoupil nerozchytaný Vízek a vyloučil tak, že by za změnou byl nějaký zdravotní problém hradecké jedničky., Koubka asi nepotěšil první inkasovaný gól, kdy Fendricha překvapila skákavá střela Hromady, ale smrtící se stal pro gólmana třetí, když jej za vápnem obral o míč Olayinka a Slavia následně skórovala do prázdné brány. Vízek nicméně nebyl na hřišti ani tři minuty, když na trestný kop Slavie vyběhl do prázdna a Hradec inkasoval čtvrtý gól. Pro bývalého ligového golmana Koubka tak pro příští kolo vyvstává otázka: Kdo bude chytat v Jablonci?

zdroj: iSport,cz