Arsenal za minulou sezónu prodělal rekordních více než 100 milionů liber. Na vině je pandemie

Arsenal za minulou sezónu prodělal rekordních více než 100 milionů liber. Na vině je pandemie

Rekordně vysoký mínus 107 milionů liber vykázal jako výsledek hospodaření za sezónu 2020/21  anglický Arsenal. Jde o více než zdvojnásobení předchozího deficitu, který o rok dřív dosáhl padesáti milionů. 

“Výsledky finančního roku výrazně ovlivnila pandemie koronaviru, kvůli které se většina zápasů sezony 2020/2021 odehrála za zavřenými dveřmi," citovala agentura AFP oficiální prohlášení Arsenalu. Ten v minulé sezóně díky pandemickým omezením odebrál pouhé dva zápasy před zaplněným hledištěm.

Příjmy z prodeje vstupenek klesly o zhruba 90 milionů eur (95 procent) a nejvyšší finanční ztrátě nezabránilo ani dobrovolné snížení platů hráčů o 12,5 procenta. Arsenal pak ve světle těchto hospodářských výsledků oznámil další zvýšení cen vstupného. A to o čtyři procenta od začátku příští sezóny. "Nikdo nemá rád zvyšování cen a toto rozhodnutí nebylo snadné. Vzhledem k neustále rostoucím nákladům však musíme zvýšit i naše příjmy," citovala AFP vedení Arsenalu, které dlouhodobě bojuje se svými fanoušky, kteří jej obviňují, že se příliš zaměřují na byznysovou stránku věci a nedostatečně investují do kádru Gunners.

Pod Mikelem Artetou nicméně v poslední fázi sezóny konečně dochází k dlouho očekávanému oživení, když kádr nabitý “mladými puškami” jako je Saka, Odergaard, Martinelli nebo Smith Rowe se vrátil v Premier League do boje o pozice znamenající Ligu mistrů a aktuálně je jeho situace ze čtveřice aspirantů na jeden postupový “flek” - Manchester United, West Ham a Tottenham - nejlepší. Postup do nejprestižnějšího evropského poháru by směrem do budoucna jeho hospodaření značně vylepšil.

zdroj: AFP