Překvapuje mě, že se bude hrát u soupeře. Nevím, proč ta změna vznikla, pozastavil se nad finálovým dějištěm Vrba

Překvapuje mě, že se bude hrát u soupeře. Nevím, proč ta změna vznikla, pozastavil se nad finálovým dějištěm Vrba
OBSAHUJE OHLASY

Heča, Wiesner, Vitík, Hancko, Krejčí starší, Minčev, Pešek, Haraslín, Sáček, Höjer, Krejčí mladší, Dočkal, Pavelka, Hložek, Čvančara a Souček. Toť 16 sparťanských hráčů, kteří se během 120 minut boje s Jabloncem podepsali pod letenský postup do finále MOL Cupu.

Podle jejich kouče Pavla Vrby se jim podařilo vylézt z hrobu a je to pro slavné "S" obrovské povzbuzení. "Pro nás je finále poháru hodně důležité. Jsem rád, že se nám to podařilo. Jablonec odehrál dobrou partii a je vidět, že je úplně jinde než teď v tabulce," podotkl osmapadesátiletý odborník na stránkách sparta.cz.

V úvahu pro květnové finále připadá buď Hradec Králové, nebo Slovácko, s tím, že Sparta má jistotu, že nastoupí venku. "Bude se hrát stoprocentně na soupeřově poli. To mě trochu překvapuje. Dřív se hrálo finále vždycky v Čechách nebo na Moravě. Střídalo se to. Z tohoto pohledu nevím, proč ta změna vznikla. Budeme hrát zápas venku. Na druhou stranu je to pohárové utkání. Jeden zápas o všechno. Zápasy jsou úplně jiné než liga. Nemáme se na co šetřit. Pro nás to možná bude zápas ročníku. To tak je," doplnil na sparta.cz Vrba.

A koho by si přál víc? "Tady už si nevybíráte. Když se podíváte do historie finále, spousta i třeba slabších týmů překvapila vyhrála nad silnějším soupeřem. Silnější soupeři naopak potvrzovali v prostředí, které pro ně třeba nebylo optimální. Já to přeju tomu, kdo bude lepší. Pak si to s nimi rozdáme. Respektuju každého soupeře. My ale máme ambice a chceme pohár vyhrát. Je jedno, s kým budeme hrát," ukázal bojovné naladění explzeňský stratég s minulostí v ruské i bulharské nejvyšší soutěži.

Spekulace se potvrdily, nedělní derby mezi Slavií a Spartou bude pískat Polák Marciniak

Zdroj: sparta.cz